ارتز سفارشی

همه نوزادان با پاهای سالم به دنیا نمی آیند و حتی با وجود سلامت اولیه ، زندگی می تواند موانعی را در مسیر شما ایجاد کند که در نهایت باعث می شود پاهای شما آسیب ببینند.

برخی از مدل‌های کفش مانند کفش های پاشنه بلند یا تنگ، شرایط پزشکی مانند دیابت، و حتی ورزش‌ هایی که برای شما سالم هستند، می‌توانند مشکلاتی در پا ایجاد کنند که به دلیل درد، راه رفتن شما را دچار اختلال کند.

انواع ارتز سفارشی می توانند به شما در راه رفتن بدون درد کمک کنند. متخصصان اغلب ارتزهای سفارشی را برای کاهش آسیب و مشکلات پا توصیه می کند. اما توجه داشته باشید که آنها می توانند خیلی بیشتر از رفع درد پای شما کمک کنند.

مزایای ارتز سفارشی نسبت به ارتز عمومی

ارتزهای سفارشی برای حمایت از نقاط مشکل در پاهای شما طراحی شده اند. آنها می توانند قوس کف پا را پوشش دهند، درد پاشنه پا را تسکین دهند و یا به جبران بدشکلی مفصل انگشت پا کمک کنند.

وقتی صحبت از ارتز به میان می آید، سفارشی کلیدی است. برخلاف کفش‌های معمولی و تولید انبوه که در نسخه‌ های پیشخوان یا آنلاین موجود است، ارتزهای سفارشی مخصوص پای شما طراحی شده‌اند. آنها دقیقاً در جایی که شما به آن نیاز دارید پشتیبانی می‌کنند و به شکلی متناسب با خطوط و اندازه پاهای شما هستند.

همچنین، از آنجایی که پاهای شما در تمام طول روز ثابت نمی ایستند، متخصصان ارتوپدی فنی شما را در طول ارزیابی ارتز سفارشی ارزیابی می کند. این به آن ها تصویر واضح تری از نحوه عملکرد پاهای شما با حرکت می دهد. هر پا منحصربه‌فرد است و ارتزهایی که متناسب با آن نیستند، می‌ توانند به همان اندازه درد ایجاد کنند که قرار است برطرف شود.

به دست آوردن تناسب برای ارتز می تواند از بسیاری جهات به شما کمک کند.

این ارتزها ناهنجاری های پا را اصلاح می کند. در حالی که ناراحتی علامت شماست، ناهنجاری های ساختاری زمینه ای اغلب مقصر درد پا هستند. به جای پوشاندن درد، ارتزهای سفارشی علت اصلی را اصلاح می‌کنند، مانند قوس‌های از بین رفته یا قوس بیش از حد


بیشتر بخوانید : بهترین ارتز برای کف پای صاف


سایر مزایا

ارتزهای سفارشی با توزیع مجدد فشاری که پاهای شما در فعالیت های روزمره تجربه می کنند، از آن ها پشتیبانی می کنند. اگر به آرتریت مبتلا هستید یا در طول یک روز کاری برای زمان قابل توجهی ایستاده اید، این بسیار مفید است. ارتز همچنین به جلوگیری از زخم فشاری و سایر ناهنجاری های پا مرتبط با دیابت کمک می کند.

سلامت کمر، زانو و مچ پا را بهبود می بخشد اگر این موارد را تجربه می کنید، ممکن است از ارتزهای سفارشی نیز بهره مند شوید:

  • کمر درد
  • درد مچ پا
  • زانو درد

مچ پا، زانوها و پشت شما برای حفظ تراز مناسب و دامنه حرکتی سالم به پاهای شما بستگی دارد. مشکلات پا می تواند باعث ایجاد درد و کاهش تحرک در مفاصل، ماهیچه ها و تاندون ها شود، زیرا گام ها یا وضعیت شما برای جبران درد پا تغییر می کند.

این امر بر بافت نرم و ساختارهای استخوانی در پشت و اندام تحتانی شما فشار می آورد. با بازگرداندن پاها به حالت مناسب خود، ارتزهای سفارشی می توانند به جلوگیری از این مسائل کمک کنند.

عملکرد ورزشی و سلامت کلی را بهبود می بخشد چه یک ورزشکار جوان باشید که تازه شروع کرده اید یا یک ورزشکار حرفه ای، ناهنجاری های پا می تواند بر بازی شما تأثیر بگذارد. 

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ