ارتز کف پای صاف یک راهکار مناسب برای حمایت از کف پا در مبتلایان به این عارضه است که توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شود.

صافی کف پا یک ناهنجاری رایج کف پا است. تخمین زده می شود که بیش از ۲۵ درصد افراد دچار درجاتی از صافی کف پا هستند.

در حالی که خفیف ترین اشکال منجر به عارضه خاصی نمی شود، شدیدترین اشکال باید درمان شوند. در این صورت استفاده از کفی های ارتوپدی برای صافی کف پا می تواند با تجویز پزشک باشد. یک جفت ارتز درد را تسکین می دهد و از بروز سایر آسیبها جلوگیری می کند. در بیشتر مواقع، شما همچنین باید یک جفت کفش ارتوپدی با کفی قابل جابجایی بپوشید تا به راحتی کفی ارتوپدی خود را در خود جای دهید.

در بزرگسالان، کف پای صاف با قوس کم مشخص می شود. این ناهنجاری علت کاهش یا از بین رفتن قوس طولی داخلی پا است. این قوس معمولاً هنگام راه رفتن باعث ایجاد بالشتک می شود. در صورت عدم درمان، صافی کف پا می تواند باعث درد ناتوان کننده شود.

به منظور بازیابی راحتی هنگام راه رفتن، ارتز کف پای صاف می تواند توسط پزشک تجویز شود. برای اصلاح مهم‌ترین بدشکلی‌ها، می‌توان از کفش‌های ارتوپدی سفارشی علاوه بر کفی‌های صاف استفاده کرد.

در بزرگسالان، صافی کف پا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. علل شایع عبارتند از

  • اضافه وزن
  • نابرابری یا اختلال عملکرد عضلات در اندام تحتانی
  • افزایش سن
  • یک بیماری دژنراتیو
  • بی ثباتی مچ پا هنگام راه رفتن
  • نتیجه یک ضربه (شکستگی، پارگی رباط پا و غیره)

ارتز کف پای صاف

در مورد کف پای صاف، نوع کفی ارتوپدی توسط متخصص پا توصیه می شود و توسط متخصص ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شود. پس از ساخت، اجزای مختلف به یک پایه چرم یا فوم چسبانده می شوند. برخی از مدل های کفی ژله ای را می توان به صورت تجاری نیز خریداری کرد. صرف نظر از مدل، ارتز کف پای صاف باید از مواد راحت و بالشتک استفاده کند.

ارتز کف پای صاف به صورت سفارشی ساخته می شود. این کفی ها به گونه ای طراحی شده اند که برای هر فرد مناسب باشد. کفی کف پای صاف معمولاً شامل موارد زیر است:

  • یک تکیه گاه قوس برای حمایت از قوس داخلی پا.
  • ضخامت اضافی در قسمت داخلی پاشنه به نام “گوه داخلی پاشنه”. این کار از حرکت بیش از حد پشت پا به سمت بیرون جلوگیری می کند.
  • کفی صاف کفی پا نمی تواند آسیب شناسی را درمان کند. با این حال، می تواند عواقب اصلاح محور پا را کاهش دهد (کشف پیامدهای صافی کف پا). پوشیدن ارتز همچنین می تواند تشدید ناهنجاری را متوقف کند.

مزایای استفاده از ارتز کف پای صاف

یک کفی برای کف پای صاف به تسکین درد ناشی از صافی کف پا، بازگرداندن تعادل و حمایت به پاها و جلوگیری از آسیب شناسی های دیگر ناشی از این بدشکلی کمک می کند.

استفاده از کفی طبی خستگی احساس شده هنگام راه رفتن یا ایستادن طولانی مدت را کاهش می دهد. کفی ارتوپدی با حمایت از قوس پا، درد ناشی از تغییر شکل قوس داخلی را نیز تسکین می دهد. استفاده از ارتز همچنین درد کمر، زانو و لگن را کاهش می دهد.

در نهایت این وسیله پزشکی نواحی فشار بیش از حد کف پا را برطرف می کند. درد پاشنه و جلوی پای مربوط به کف پای صاف را کاهش می دهد.

پوشیدن کفی طبی برای کف پای صاف به بیمار این امکان را می دهد که تعادل را بازگرداند. ارتز همزمان روی اختلالات استاتیکی، ثبات پای عقب و تعادل عضلانی مداخله می کند.

 

کلمات مرتبط :

ارتز کف پای صاف – ارتز پا – کفی طبی برای صافی کف پا – ارتوپدی فنی خوب در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ