استفاده از زانوبند بعد از جراحی ACL

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. استفاده از زانوبند بعد از جراحی ACL
استفاده از زانوبند بعد از جراحی ACL

استفاده از زانوبند بعد از جراحی ACL

آیا باید بعد از جراحی ACL از زانوبند استفاده کنم؟ جراحان ارتوپد معمولا برای بیمارانی که جراحی ACL انجام داده‌اند، زانوبندهای طبی را تجویز کرده‌اند. بریس برای تثبیت زانوی شما عمل می کند و اجازه می دهد تا ACL شما در حالی که به درستی بهبود می یابد محافظت شود. با این حال، بررسی دقیق‌تری در مورد اثربخشی استفاده از زانوبند بعد از جراحی ACL صورت گرفته است.

پس از انجام عمل جراحی ترمیم ACL، زمان لازم است تا پیوندی که جراح برای بازسازی ACL شما استفاده کرده بهبود یابد. در طول فرآیند بهبودی که بین هشت تا ده هفته طول می کشد، رباط جدید در خطر پارگی قرار دارد. اگر نیروهایی روی زانوی شما وارد شود که پیوند قادر به تحمل آن نباشد، ممکن است پارگی پیوند ACL رخ دهد.

تصور می‌شود که استفاده از زانوبند، مانند بریس Bledsoe لولایی، پس از جراحی ACL از پیوند در هنگام بهبود محافظت می‌کند. بریس به کنترل حرکت مفصل زانو کمک می کند و دامنه حرکت اطراف زانو را محدود می کند. تصور می شود که این به کاهش نیرو از طریق پیوند ACL کمک می کند و از آن در حین بهبودی محافظت می کند.

استفاده از زانوبند بعد از جراحی ACL

هر فردی متفاوت است و جراحی برای ترمیم ACL می تواند پیچیده باشد. ممکن است از تکنیک های مختلف جراحی یا پیوندهای ACL مختلف استفاده شود و ممکن است در طول جراحی شما عوارضی ایجاد شود. به این دلایل، ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است به شما توصیه کند پس از جراحی از بریس استفاده کنید. بهترین گزینه این است که توصیه های جراح ، فیزیوتراپیست و سایر درمانگران خود را دنبال کنید، اما برای درک نیاز به بریس با پزشک خود صحبت کنید.

پس از جراحی ACL، ممکن است از فیزیوتراپی برای کمک به بازیابی قدرت و دامنه حرکتی زانو و بازگشت به فعالیت و عملکرد طبیعی بهره مند شوید. PT شما همچنین می‌تواند به شما آموزش دهد که بریس خود را به‌درستی بپوشید و ببندید، در صورتی که درمانگر شما استفاده از آن را توصیه کند.

برای تهیه انواع زانوبند طبی مناسب پس از جراحی ACL می توانید به مرکز ارتوپدی فنی رازی (ارتوپدی فنی در غرب تهران) مراجعه بفرمایید.

 

کلمات مرتبط :

ارتوپدی فنی در خیابان خلیج فارس – ارتوپد فنی در غرب تهران – ارتوپد فنی در تهرانسر – ارتوپدی فنی خوب در تهران

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ