انواع جوراب واریس یا همان جوراب های فشاری برای واریس وجود دارد. آنها به دو صورت اصلی متفاوت هستند: طول و قدرت فشار.

انواع جوراب واریس

قدرت فشرده سازی

میزان فشرده سازی ایجاد شده توسط جوراب های فشاری بر حسب میلی متر جیوه (mmHg) اندازه گیری می شود. سطوح پایین تر میلی متر جیوه نشان دهنده فشرده سازی کمتر و سطوح بالاتر میلی متر جیوه نشان دهنده فشرده سازی بیشتر است.

فشرده سازی خفیف (8-15 میلی متر جیوه): پایین ترین سطح موجود، این جوراب برای زنان باردار مناسب است که می خواهند از ایجاد رگ های واریسی در دوران بارداری خود جلوگیری کنند.

فشرده سازی متوسط ​​(15-20 میلی متر جیوه): معمولاً توسط افرادی که از واریس رنج می برند برای کاهش درد ناشی از آن و جلوگیری از گسترش بیماری وریدی استفاده می شود.

فشرده سازی سفت (20-30 میلی متر جیوه): معمولاً پس از جراحی واریس برای کمک به جلوگیری از بازگشت وریدهای واریسی پس از درمان استفاده می شود.

فشرده سازی فوق العاده سفت (30-40 میلی متر جیوه): بالاترین سطح موجود، این جوراب ها معمولاً پس از جراحی برای جلوگیری از ایجاد لخته های خون تجویز می شوند.

طول جوراب واریس

طول جوراب های فشاری متفاوت است، اما متداول ترین جوراب ها تا زانو و تا ران هستند. جوراب های فشاری نیز به اندازه طول مچ پا هستند، اگرچه این جوراب ها برای رگ های واریسی مناسب نیستند. آنها همچنین به عنوان جوراب شلواری تمام قد عرضه می شوند.

بسته به سبک جوراب‌های فشرده‌ای که می‌خواهید بخرید، باید اندازه‌گیری‌های مختلفی را انجام دهید تا بتوانید جورابی را به دست آورید که مقدار مناسبی از فشرده‌سازی را ایجاد می‌کند.

جوراب های فشاری تا بالای زانو: باید ساق پا را در پهن ترین قسمت آن و طول پای خود از پاشنه تا پشت زانو را اندازه بگیرید.

جوراب های فشاری تا بالای ران: می خواهید پهن ترین قسمت ساق پا، پهن ترین قسمت ران و طول پای خود را از پاشنه تا بالاترین قسمت ران خود اندازه بگیرید.
جوراب های فشرده: باید طول پای خود را از پاشنه تا بالاترین قسمت ران، پهن ترین قسمت ساق پا، پهن ترین قسمت ران و دور کمر خود اندازه بگیرید.

تعیین اینکه کدام طول از انواع جوراب واریس برای شما مناسب‌تر است، واقعاً بستگی به ناحیه‌ای دارد که رگ‌های واریسی شما در آن رشد می‌کنند. آنها بیشتر در قسمت تحتانی ساق پا دیده می شوند زیرا این ناحیه بیشترین جاذبه را دارد و بنابراین جوراب های فشاری تا زانو برای رگ های واریسی محبوب ترین هستند. اما اگر رگ‌ها در ناحیه ران برآمده باشند، طول تا ران مناسب‌تر خواهد بود.

 

کلمات مرتبط :

انواع جوراب واریس – جوراب واریس – قیمت جوراب واریس – مرکز ارتوپدی فنی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ