انواع زانوبند طبی

زانو خم می شود، صاف می شود و کمی می چرخد. گاهی اوقات می‌چرخد و وقتی اوضاع بد است، تسلیم می‌شود. عملکرد مفصل زانو چنین است. زانو از مفصل استخوان ران (استخوان ران) و درشت نی (استخوان ساق پا) تشکیل می شود و در کپسول مفصلی محصور می شود. این شامل مجموعه ای از رباط ها و تاندون ها است که چارچوب ساختاری مفصل را فراهم می کند. از آنجایی که زانو 80 درصد وزن بدن ما را در حالت ایستاده جذب می کند، در معرض خطر بالایی برای آسیب است، به خصوص در افرادی که در ورزش و سایر فعالیت های شدید شرکت می کنند.

دلایل زیادی برای آسیب های زانو وجود دارد، از جمله بورسیت، تاندونیت، پارگی رباط، غضروف های فرسوده، آرتریت، رگ به رگ شدن عضلانی، کشیدگی عضلات و بسیاری از مشکلات دیگر. ناهماهنگی وضعیتی مانند زانوهای ضربه ای یا کمانی نیز ممکن است فرد را مستعد آسیب های بعدی زانو کند. بسیاری از افراد، از ورزشکاران گرفته تا افراد مبتلا به آرتریت و سایر مشکلات زانو، برای حمایت یا تسکین درد به انواع زانوبند طبی نیاز دارند.

زانوبندها از مفاصل زانو حمایت می کنند تا از آسیب بیشتر جلوگیری کنند و در عین حال درد و تورم را نیز کاهش دهند. ساپورت های زانو برای ریکاوری جراحی و توانبخشی مفاصل زانو نیز عالی هستند. زانوبندها به چهار دسته کلی تقسیم می شوند که شامل زانوبندهای پیشگیری کننده، عملکردی، توانبخشی و زانوبندهای تخلیه کننده می باشد. 

انواع زانوبند طبی

زانوبندهای پیشگیری کننده

زانوبندهای پروفیلاکتیک برای پیشگیری و کاهش شدت آسیب های لیگامانی زانو طراحی شده اند. معمولاً توسط ورزشکارانی که ورزش های تماسی مانند فوتبال انجام می دهند طراحی و استفاده می شود. زانوبندهای پروفیلاکتیک از MCL (رباط جانبی داخلی) در برابر فشارهای زانو والگوس محافظت می‌کنند و در عین حال مفاصل زانو را از آسیب مجدد محافظت می‌کنند. این زانوبندها برای ورزشکاران ورزش های تماسی که در معرض خطر بالای آسیب MCL هستند، یا کسانی که قبلا آسیب MCL را تجربه کرده اند، عالی هستند. دو تا از بهترین گزینه‌های زانوبند پیشگیرانه ما عبارتند از این بریس ورزشی ACL و تثبیت‌کننده دامنه حرکتی زانو.

زانوبندهای کاربردی

یک زانوبند کاربردی برای پشتیبانی از زانوهایی که قبلاً آسیب دیده اند، چه در اثر ورزش یا زمین خوردن، استفاده می شود. زانوبندهای کاربردی همچنین برای کاهش چرخش به دنبال آسیب یا پارگی ACL و برای کسانی که پس از جراحی ترمیم ACL نیاز به حمایت بیشتری دارند، عالی هستند. در برخی موارد، آنها همچنین می توانند برای پشتیبانی از ناپایداری خفیف تا متوسط ​​PCL یا MCL استفاده شوند.

زانوبندهای توانبخشی

زانوبندهای توانبخشی به محدود کردن حرکات بالقوه مضر زانو در زمانی که فرد در حال توانبخشی پس از جراحی اخیر زانو یا آسیب است، کمک می کند. این نوع بریس ها از رباط بازسازی شده یا ترمیم شده محافظت می کنند و امکان حرکت زودهنگام مفصل زانو را فراهم می کنند. زانوبندهای توانبخشی نیز ابزاری عالی برای محافظت از مفاصل و رباط‌های زانو برای جلوگیری از آسیب‌های آتی یا مکرر هستند.

زانوبندهای Unloader/Offloader

زانوبندهای Unloader/Offloader برای تسکین افرادی که آرتروز زانو دارند، به ویژه افرادی که از استئوآرتریت زانو در قسمت داخلی رنج می برند، طراحی شده اند. این زانوبندها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با وارد کردن فشار به استخوان ران، فشار را از مفصل آسیب‌دیده خارج کنند. این امر زانو را مجبور می کند تا از ناحیه دردناک خم شود. این بریس‌ها، می‌توانند برای افرادی که منتظر جراحی تعویض زانو هستند و می‌خواهند استرس را از قبل از زانوهای خود دور کنند، مفید باشد.

کلمات مرتبط :

انواع زانوبند طبی – خرید زانوبند طبی – قیمت زانوبند طبی – ارتوپدی فنی در تهرانسر – ارتوپدی فنی در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ