بریس برای اسکولیوز به عنوان یکی از موثرترین روش های درمان غیرجراحی این ناهنجاری اسکلتی شناخته می شود.

اسکولیوز یک انحنای جانبی غیرطبیعی ستون فقرات است که معمولاً در طول جهش رشد بلوغ مشاهده می شود. درمان ممکن است نیاز به بستن بریس یا حتی جراحی داشته باشد. از آنجایی که ممکن است درست زمانی اتفاق بیفتد که اکثر نوجوانان نگران ظاهر خود هستند، فکر پوشیدن هر روز یک بریس می تواند استرس و سوالات زیادی ایجاد کند.

هدف اصلی از پوشیدن بریس برای اسکولیوز این است که از انحنای بیشتر ستون فقرات در حین رشد جلوگیری شود. با انحنای ستون فقرات، گاهی اوقات مهره ها نیز به سمت یک طرف بدن می پیچند. بریس شما برای نگه داشتن ستون فقرات در وضعیت صاف تر و بدون چرخش قالب بندی می شود. این کار را با فشار بر لبه بیرونی منحنی شما انجام می دهد. این باعث می شود که با دور شدن از این فشار، صاف تر بایستید.

بریس برای اسکولیوز در چه شرایطی ضروری است؟

بریس معمولاً برای جلوگیری از بدتر شدن اسکولیوز در موارد زیر استفاده می شود:

  • منحنی با اندازه متوسط ​​(20 تا 40 درجه)
  • یک منحنی کوچک که پیشرونده است (بیش از 5 درجه افزایش یافته است)
  • منحنی که در اولین تشخیص بیش از 30 درجه است

پزشک شما ممکن است فاکتورهای دیگری را در توصیه بریس در نظر بگیرد، مثلاً اگر شما شرایط پزشکی اضافی دارید یا اعضای خانواده مبتلا به اسکولیوز هستند.

پزشک شما با یک متخصص ارتوتیست، متخصص در طراحی و ساخت بریس کار خواهد کرد تا بهترین نوع بریس را برای شما توصیه کند. نوع بریس مورد نیاز شما به عوامل مختلفی بستگی دارد:

  • جایی که منحنی روی ستون فقرات شما قرار دارد
  • منحنی شما چقدر منعطف است
  • تعداد منحنی هایی که دارید
  • موقعیت و چرخش برخی از مهره ها در ستون فقرات شما
  • هر شرایط پزشکی دیگری که ممکن است داشته باشید

پزشک و ارتوتیست شما نیز هنگام پیشنهاد بریس، فعالیت ها و سبک زندگی شما را در نظر می گیرند. سپس شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام بریس را در میان انتخاب های داده شده ترجیح می دهید. بریس فقط در صورتی کار می‌کند که آن را طبق دستورالعمل بپوشید، بنابراین مهم است که بخشی از فرآیند تصمیم‌گیری باشید.

مهم ترین زمان بریس برای اسکولیوز در دوره های رشد سریع است. این زمانی است که شما فرصتی برای تأثیر مثبت بر روی اسکولیوز خود دارید. پس از در نظر گرفتن الگوی رشد شما، پزشک برنامه‌ای شخصی‌سازی می‌کند که نشان می‌دهد هر روز چند ساعت باید بریس خود را ببندید. این بر اساس درجه منحنی و مرحله رشد شما خواهد بود. به طور کلی، افراد مبتلا به اسکولیوز متوسط، بریس خود را بین 12 تا 20 ساعت در روز استفاده می کنند. کسانی که از بریس خود برای تعداد ساعات توصیه شده در روز استفاده می کنند، کمتر به جراحی نیاز دارند. بریس های شبانه در برخی از بیماران برای انحنای خفیف یا زمانی که بریس تمام وقت امکان پذیر نیست استفاده می شود.

تفاوت بین بریس های اسکولیوز شبانه و تمام وقت چیست؟

سیستم های بریس شبانه فقط قبل از خواب و هنگام خواب استفاده می شوند. بریس‌های تمام وقت معمولاً ساعات بیشتری در طول روز نسبت به شب استفاده می‌شوند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در وضعیت عمودی استفاده شوند.

عادت کردن به پوشیدن بریس احتمالاً زمان می برد، اما پس از چند هفته که آن را پوشیدید، باید راحت تر شود. بیشتر بریس ها را می توان زیر لباس های معمولی پوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ