بریس ستون فقرات نوعی ارتز است که برای محدود کردن حرکت ستون فقرات توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی می شود.

انواع ارتز ستون فقرات معمولاً برای مدیریت شکستگی های ستون فقرات استفاده می شود، اما می تواند به دلایل دیگری مانند حمایت از ستون فقرات پس از جراحی نیز بکار برده شود.

بریس ستون فقرات با محدود کردن حرکات ستون فقرات می تواند به روند بهبودی کمک کند. استفاده از این بریس ها همچنین می تواند به جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کند و درد و سایر علائم بیماران مبتلا به مشکلات ستون مهره ها را بخ حداقل برساند.

استفاده از بریس ستون فقرات سبب ضعف عضلات اطراف ستون فقرات می شود، به همین دلیل استفاده طولانی مدت از آن توصیه نمی شود.

بریس ستون فقرات ممکن است علائم قرمز کم رنگی را روی پوست شما ایجاد کند، به همان ترتیبی که کمر بند شلوار شما ممکن است اثری از خود به جای بگذارد. این علائم باید در عرض 20 تا 30 دقیقه پس از برداشتن بریس محو شوند.

بریس نباید درد داشته باشد، باعث ایجاد تاول یا شکستگی پوست یا نواحی دردناک شود – اگر هر یک از این موارد اتفاق افتاد، استفاده از بریس را متوقف کنید و در اسرع وقت با تیم ارتوپدی فنی تماس بگیرید.

مزایای بریس ستون فقرات

بریس به تثبیت ستون فقرات (که می تواند به کنترل درد کمک کند) و کاهش بار مکانیکی روی مهره ها (که می تواند به بهبودی کمک کند) کمک می کند. بریس ستون مهره ها شما همچنین به جلوگیری از هر گونه فروپاشی یا شکستگی بیشتر مهره های شما کمک می کند.

اجتناب از حرکات غیر ضروری می تواند به شما کمک کند تا از کمردرد جلوگیری کنید، به خصوص اگر قبلاً از آسیب کمر رنج برده اید یا جراحی ستون فقرات داشته اید. در برخی موارد، بی‌حرکتی برای بهبودی مناسب کمر شما ضروری است. اگر از بریس پشتی برای حفظ تحرک خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که بریس مناسب را تهیه کرده اید. انواع مختلفی از بریس‌ ها وجود دارند که محافظت بیشتری از تحرک ایجاد می‌کنند. بریس از جابجایی بیش از حد پشت جلوگیری می کند. خم شدن، اکستنشن و چرخش نمونه هایی از این حرکات هستند. این مانع از استفاده از پشت شما به بزرگترین توانایی خود و در نتیجه کمردرد و آسیب بعدی می شود.

برای دستیابی به اهداف فوق، بریس های ستون فقرات باید بسیار مناسب باشند. بهترین راه برای دستیابی به یک بریس ستون فقرات مناسب این است که بریس به صورت سفارشی و دقیقاً متناسب با شما ساخته شود.

متخصصان ما در مرکز ارتوپدی فنی رازی (بهترین ارتوپدی فنی غرب تهران) انواع ارتز و بریس را بر اساس شرایط شما طراحی و در اختیار شما قرار می دهند.

موارد کاربرد

انواع ارتز ستون فقرات توسط متخصصان ارتوپدی فنی برای درمان مشکلات ستون فقرات در نظر گرفته می شوند از جمله :

  • تنگی کانال نخاعی
  • بیرون زدگی دیسک کمر
  • درد سیاتیک
  • لغزش و جابجایی مهره ها
  • رگ به رگ شدن یا کشیدگی حاد
  • شکستگی فشاری مهره ها
  • آرتروز ستون فقرات
  • پس از جراحی ستون فقرات
  • ناهنجاری ها و دفورمیتی های ستون فقرات مانند اسکولیوز و کیفوز
  • پوکی استخوان

 

 

 

 

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ