بریس پس از جراحی شانه

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. بریس پس از جراحی شانه
بریس پس از جراحی شانه

بریس پس از جراحی شانه برای حمایت و محافظت از شانه ضروری است ، انواع بریس و بی حرکت کننده ها شانه را در طول بهبودی نگه می دارند و از آنها محافظت می کنند.

افرادی که جراحی شانه انجام داده‌اند می‌دانند که استفاده از بریس بی حرکت کننده پس از جراحی در مدت نقاهت ضروری است.

جراحی های شانه از جراحی روتاتور کاف یکی از رایج ترین جراحی های ارتوپدی هستند که افراد زیادی نیاز به آن پیدا می کنند.

بریس ابداکشن پس از جراحی شانه

بریس ابداکشن شانه را در چرخش بیرونی نگه می دارد که برای برخی شرایط مفید است. علاوه بر این، کانتور مناسب بالش، میزان چرخش شانه در اطراف بدن را محدود می کند. بریس ابداکشن معمولاً برای مدیریت شکستگی و همچنین پس از ترمیم روتاتور کاف یا تعویض شانه استفاده می شود.

به طور معمول حدود شش هفته طول می کشد تا تاندون روتاتور کاف و یا سایر آسیبهای شانه پس از ترمیم به خوبی بهبود یابد. بنابراین در بیشتر مواقع، جراح شما توصیه می کند که پس از ترمیم کاف، حدود شش هفته از بریس ابداکشن استفاده کنید.

این در اصل حداقل زمانی است که برای بهبودی لازم است. در آن مرحله، باید به اندازه کافی بازسازی شود تا بتوان از بازو برای برخی از فعالیت های روزانه استفاده کرد. البته، تاندون در طول یک سال یا بیشتر به بازسازی خود ادامه می دهد. این شامل ایجاد بهبودهای میکروسکوپی در ساختار و تراز تاندون است.

چرا بریس پس از جراحی شانه ضروری است؟

در صورتی که شانه در طی دوران نقاهت پس از جراحی هرگونه حرکت شدید و ناخواسته انجام دهد ، بافتهایی که در طی جراحی ترمیم شده اند و سایر بافتهایی که به دلیل جراحی دچار آسیب جزیی شده و در حال ترمیم هستند دچار آسیب شدید می شوند که این امر علاوه بر بروز درد و ناراحتی سبب بروز اختلال در روند بهبودی و بازسازی این بافت ها می شود.

مطالعات نشان می‌دهد که فعالیت‌های روزمره زندگی می‌تواند باعث شل شدن ترمیم روتاتور کاف و عدم بهبودی شود.

حتی یک میلی متر جابجایی می تواند از بهبودی ترمیم روتاتور کاف جلوگیری کند. بنابراین حتی سبک‌ترین فعالیت‌های روزانه نیز می‌توانند تعمیر روتاتور کاف شما را در صورتی که به اندازه کافی انجام دهید، خراب کنند. به همین دلیل است که پوشیدن بریس ابداکشن خود پس از جراحی روتاتور کاف بسیار مهم است.

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ