بریس کلاب فوت بخش مهمی از برنامه درمان و اصلاح کلاب فوت (شایع ترین ناهنجاری مادرزادی پاها) است که توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شود.

اصلاح کلاب فوت کودک شما با یک سری گچ گیری شروع می شود و با بریس به پایان می رسد.

پاچنبری یک بدشکلی مادرزادی پا است که در آن پا به سمت داخل خمیده می شود. درمان با قالب گیری معمولاً موفقیت آمیز است، اما استفاده از بریس بعد از گچ گیری برای جلوگیری از عود مجدد تغییر شکل ضروری است. در واقع، میزان عود از 56٪ به 11٪ برای کسانی که به طور مداوم بریس خود را طبق تجویز استفاده می کردند، کاهش یافت.

پس از اصلاح وضعیت پا در مرحله گچ گیری، باید تا ۳ سال در وضعیت اصلاح شده حفظ شود تا امکان بازگشت ناهنجاری وجود نداشته باشد. بریس کلاب فوت باعث می شود پای اصلاح شده همانطور که باید رشد کند. اگر بریس طبق دستورالعمل پوشیده نشود، پاچنبری اصلاح شده به موقعیت اولیه خود باز می گردد (به این حالت عود می گویند).

چرا بریس کلاب فوت

کودکان پس از تشخیص، درمان پاچنبری خود را با پزشک ارتوپد آغاز می کنند. پزشک ارتوپد روش گچ گیری پونستی را انجام می دهد. روش Ponseti شامل مجموعه ای از گچ گیری های هفتگی، آزادسازی تاندون آشیل در صورت لزوم توسط پزشک شما و با مدیریت ارتز تجویز شده است. تیم ارتز ما با پزشک همکاری می کند تا اطمینان حاصل شود که انتقال صاف از قالب گیری به بریس وجود دارد.

بریسینگ بخشی جدایی ناپذیر و ضروری از مدیریت پاچنبری پونستی است. بریس استاندارد ابداکشن پا (FAB) پای آسیب‌دیده را در حالت ابداکشن 60 تا 70 درجه و دورسی فلکشن 10 تا 15 درجه نگه می‌دارد در حالی که پا را در فاصله‌ای تقریباً برابر با عرض هر دو شانه از هم باز نگه می‌دارد. بریس ابداکشن پا برای 3 تا 4 ماه اولیه و متعاقباً تا حداقل ۳ سالگی به صورت تمام وقت استفاده شود. بریس ابداکشن پا با کشش مداوم بافت نرم خلفی پا و اطمینان از آرامش تدریجی استرس آنها از عود جلوگیری می کند. طرح های مختلفی از بریس کلاب فوت مانند اسپلینت دنیس براون، بریس استین بیک و … برای این ناهنجاری توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی و ساخته شده اند.

درمان عود کلاب فوت در کودکان نوپا و خردسال دشوار است. پاها با افزایش سن کمتر انعطاف پذیر می شوند و اصلاح موفقیت آمیز می تواند برای کودکان بزرگتر چالش برانگیزتر باشد. به همین دلیل، ما بر اهمیت استفاده از بریس طبق تجویز تاکید می کنیم. اگر فرزند شما در نگه داشتن بریس مشکل دارد، با پزشک ارتوپد یا متخصص ارتوپدی فنی مشورت کنید.

 

کلمات مرتبط :

بریس کلاب فوت – بریس پاچنبری – ارتز کلاب فوت – بهترین مرکز ارتوپدی فنی در تهران – ارتوپدی فنی در غرب تهران

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ