بریس کمر

قبل از استفاده از بریس پشتی، مشاوره با پزشک توصیه می شود. ارزیابی پزشک به تعیین اینکه آیا بریس احتمالاً مفید است و همچنین نوع بریس مورد نیاز و نحوه پوشیدن آن کمک می کند.

مهم است که به یاد داشته باشید که بریس‌های پشتی به عنوان یکی از جنبه‌های یک برنامه درمانی جامع تجویز می‌شوند و اینکه استفاده از بریس به تنهایی یا استفاده از بریس غیر طبق توصیه پزشک ممکن است باعث آسیب بیشتر و افزایش درد شود.

بریس کمر

علاوه بر سایر درمان‌های غیرجراحی، بریس پشتی ممکن است به بهبود و تسکین درد ناشی از شرایط زیر کمک کند:

بهبودی بعد از عمل. ممکن است یک بریس سفت و سخت پس از جراحی ستون فقرات با هدف کاهش فشار بر ستون فقرات، افزودن ثبات، و محدود کردن حرکات و ریزحرکات برای ایجاد یک محیط درمانی سالم تجویز شود. پرسشنامه ای که توسط جراحان ستون فقرات تکمیل شد، نشان داد که شایع ترین دلیل بریس پس از جراحی، محدود کردن فعالیت و حرکت است. همان پرسشنامه نشان داد که بریس های پشت معمولاً بین 3 تا 8 هفته پس از جراحی توصیه می شود، اما مدت زمان آن بر اساس نیاز بیمار متفاوت است.

اسپوندیلولیستزیس. نشان داده شده است که استفاده از یک بریس کمر سفت برای اسپوندیلولیستزییس میزان لغزش مهره را به حداقل می رساند و به طور قابل توجهی توانایی راه رفتن و سطح درد را بهبود می بخشد. 

اسپوندیلولیز. مشابه اسپوندیلولیستزیس، یک بریس نیمه سفت یا سفت ممکن است برای به حداقل رساندن ریزحرکات دردناک در سطح مهره شکسته، کاهش درد و به طور بالقوه امکان التیام شکستگی توصیه شود. تصور می شود که بریس کمری می تواند از لغزش مهره ها (اسپوندیلولیستزییس ایستمی) جلوگیری یا کاهش دهد.

آرتروز. ناپایداری و ریزحرکات دردناک ناشی از استئوآرتریت ستون فقرات ممکن است با استفاده از بریس پشتی سفت یا نیمه سفت کاهش یابد. علاوه بر این، بریس می‌تواند فشار روی مفاصل فاست آسیب‌دیده را کاهش دهد، درد را کاهش داده و حرکات روزمره مانند حرکت از حالت نشسته به ایستاده یا برعکس را آسان‌تر کند.

شکستگی های فشاری مهره ها. یک بریس پشتی سفت یا نیمه سفت ممکن است برای شکستگی های فشاری مهره به منظور کاهش ریزحرکات در سطح شکستگی یا مهره آسیب دیده و همچنین کاهش فشار روی ستون فقرات توصیه شود.

بیماری دژنراتیو دیسک و فتق دیسک کمر. هنگامی که دیسک ستون فقرات شکسته می شود و یا فتق می کند، یک بریس پشتی سفت یا نیمه سفت می تواند به تثبیت و کاهش ریز حرکت ها در بخش آسیب دیده ستون فقرات کمک کند. همچنین ممکن است از یک بریس پشتی برای محدود کردن خم شدن و چرخش استفاده شود و به تحمل مقداری از وزنی که دیسک‌ها معمولا تحمل می‌کنند کمک کند.

تنگی کانال نخاعی. بریس کمر برای تنگی ستون فقرات کمری با هدف کاهش فشار و محدود کردن ریزحرکات در قسمت تحتانی ستون فقرات است که هر دو می‌توانند باعث تحریک ریشه عصبی و درد رادیکول شوند. در برخی موارد، بریس می‌تواند به تنظیم وضعیت بدن یا انتقال وزن به شکم با هدف تخلیه فشار از ستون فقرات کمک کند.

تنش و فشار عضلانی. در موارد نسبتاً نادر، ممکن است یک بریس انعطاف پذیر پشت برای کشیدگی عضلات کمر توصیه شود. بریس پشت می تواند با کاهش فشار روی ستون فقرات به کاهش تنش عضلانی کمک کند و در نتیجه میزان قدرت مورد نیاز در عضلات برای حمایت از ستون فقرات را کاهش دهد. علاوه بر این، گرمای بریس می‌تواند به آرام کردن ماهیچه‌های منقبض کمک کند و به تسکین درد کمک کند. استفاده از بریس پشت برای آسیب یا ضعف عضلانی معمولاً برای بیش از 2 تا 4 روز توصیه نمی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ