جوراب واریس یا جوراب های فشاری ابزار مهمی در درمان واریس و نارسایی وریدی هستند. جوراب های فشاری یکی از مرسوم ترین و سنتی ترین و موثرترین گزینه های درمانی برای واریس و رگ های عنکبوتی است. آنها به کاهش علائم بیماری وریدی کمک می کنند، از لخته شدن خون جلوگیری می کنند و برای درمان واریس استفاده می شوند.

این جوراب ها جریان خون شما را بهبود می بخشند. آنها می توانند درد و تورم پاهای شما را کاهش دهند. آنها در اندازه ها و قدرت های مختلف هستند، بنابراین شما یا پزشکتان باید تصمیم بگیرید که کدام گزینه بهترین کارایی را دارد.

جوراب واریس یکی از گزینه های اولیه درمان واریس است. این یک گزینه غیر تهاجمی است که برای درمان و پیشگیری توصیه می شود و معمولاً همراه با سایر درمان ها توصیه می شود. پزشک رگ های واریسی شما را ارزیابی می کند تا مشخص شود کدام نوع جوراب فشرده برای شما مناسب است. آنها همچنین دستورالعمل هایی از جمله نحوه و زمان پوشیدن جوراب فشرده را به شما ارائه می دهند تا اثربخشی نتایج را به حداکثر برسانید.

عملکرد جوراب واریس چگونه است؟

جوراب های فشاری وسیله ای موثر برای درمان علائم واریس و رگ های عنکبوتی هستند. آنها با تقویت گردش خون در پاها کار می کنند. به این معنی که آنها به وادار کردن خون برای برگشت به قلب کمک می کنند.

اکثر جوراب‌های فشاری درجه‌بندی شده‌اند، به این معنی که قدرت فشردگی آن‌ها در پا کاهش می‌یابد. با فشرده‌ترین حالت در مچ پا، و کاهش قدرت فشاری روی ساق پا، خون به سمت بالا هدایت می‌شود و از پایین پاها دور می‌شود. این فشردگی همچنین بر روی رگ‌ها فشار می‌آورد که ناحیه کمتری را برای جریان خون فراهم می‌کنند. این باعث می شود سرعت جریان خون افزایش یابد.

این دو اثر با هم کار می کنند تا جریان خون را از پاها به سمت قلب افزایش دهند، که به نوبه خود خون تازه اکسیژن شده را تشویق می کند تا از قلب در شریان ها جریان یابد تا جایگزین خون خارج شده شود.

انواع جوراب‌ واریس می‌توانند به بدن کمک کنند خون را در برابر نیروی گرانش به سمت قلب براند. با انجام این کار، به طور فزاینده ای برای خون دشوار می شود که مسیر خود را از طریق رگ ها به سمت پایین باز کند. این امر احتمال ابتلا به واریس را کاهش می دهد.

فشرده سازی نه تنها به افزایش گردش خون و در نتیجه کاهش ظاهر شدن وریدهای واریسی کمک می کند، بلکه به کاهش رگ های واریسی موجود نیز کمک می کند. با فشردن روی پوست، جوراب ها قادرند از گشاد شدن وریدهای نزدیک به سطح پوست جلوگیری کنند. این امر احتمال تجمع خون و برآمدگی سیاهرگ ها را از بین می برد.

ذکر این نکته بسیار مهم است که جوراب های فشاری قادر به درمان یا از بین بردن رگ های واریسی نیستند. آنها می توانند به تسکین علائم و کاهش اثرات و درجه واریس کمک کنند. با این حال، آنها نمی توانند علل زمینه ای نارسایی وریدی را که در وهله اول باعث ایجاد رگ های واریسی می شود، درمان کنند.

جوراب فشرده برای درمان رگهای واریسی بسیار موثر است. رگهای عنکبوتی، لخته شدن خون، تورم و می تواند به تسکین علائم واریس از جمله پاهای خسته و دردناک کمک کند.

برای بهترین نتیجه در برابر رگ های واریسی، باید جوراب های فشاری خود را در تمام طول روز بپوشید، به محض اینکه از خواب بیدار شدید. وقتی پوشیده نمی شوند هیچ جلوه ای ایجاد نمی کنند، بنابراین تا حد امکان می خواهید آنها را بپوشید. با این حال، پوشیدن آنها در شب هنگام خواب توصیه نمی شود، مگر اینکه پزشک به شما توصیه دیگری کرده باشد. در حالی که شما می خوابید، شما افقی هستید، به این معنی که جریان خون دیگر مجبور نیست بر خلاف گرانش عمل کند. این امر پوشیدن جوراب های فشاری در هنگام خواب را کمتر ضروری می کند

جوراب‌های فشاری پس از چند ماه شروع به از دست دادن فشردگی خود می‌کنند، بنابراین اگر آن‌ها را برای مدت طولانی می‌پوشید، باید هر ۴ تا ۶ ماه یکبار آن‌ها را تعویض کنید.

 

کلمات مرتبط :

جوراب واریس – درمان واریس – بهترین درمان واریس – قیمت جوراب واریس – ارتوپدی فنی در غرب تهران – ارتوپدی فنی در خیابان خلیج فارس

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ