درمان غیر جراحی کیفوز در گام اول برای درمان این ناهنجاری ستون فقرات توصیه می شود و در صورتی که موفقیت آمیز نباشد و یا ناهنجاری در حال پیشرفت باشد جراحی توصیه می شود.

افزایش کیفوز قفسه سینه در کودکان و نوجوانان معمولاً نتیجه کیفوز پاسچرال یا کیفوز شوئرمن است. اگرچه هیچ تغییر شکل ساختاری ستون فقرات در کیفوز وضعیتی مشاهده نمی شود، اما در بیماران مبتلا به کیفوز شوئرمن، تغییر شکل مهره ها و باریک شدن فضای دیسک از نظر رادیوگرافی مشاهده می شود.

مداخلات موثر برای نوجوانان مبتلا به کیفوز وضعیتی شامل تمریناتی برای تسکین انقباضات اندام تحتانی و تقویت عضلات شکم همراه با تمرین وضعیت طبیعی در ایستادن و نشستن است. بیماران نابالغ اسکلتی مبتلا به کیفوز شوئرمن از یک برنامه تمرینی مشابه بهره می برند، اما نیاز به استفاده از ارتز نخاعی نیز دارند. بریس ستون فقرات در بیماران مبتلا به کیفوز شوئرمن بر خلاف بریس در بیماران مبتلا به اسکولیوز ایدیوپاتیک منجر به اصلاح دائمی تغییر شکل مهره ها می شود.

درمان زود هنگام برای جلوگیری از بدتر شدن منحنی مهم است. نوع درمانی که دریافت می کنید به علت کیفوز شما بستگی دارد.

درمان غیر جراحی کیفوز

مشاهده جز در مواردی که کیفوز شدید باشد، اکثر پزشکان دوره‌ای را برای مشاهده با معاینات سالانه و عکس‌برداری با اشعه ایکس تجویز می‌کنند تا ببینند آیا افزایش انحنا صورت می‌گیرد یا خیر. در طول این مدت، اغلب به بیماران توصیه می شود که در فعالیت هایی شرکت کنند که می تواند به تقویت عضلات کششی ستون فقرات کمک کند و انحنا را تا حد امکان انعطاف پذیر نگه دارد. ورزش های کششی و فعالیت های قلبی عروقی نیز می توانند مفید باشند.

اگر کیفوز شما ناشی از وضعیت نامناسب است، تمرین‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای قوی‌تر کردن ماهیچه‌های ستون فقرات انجام دهید. یک فیزیوتراپیست این تمرینات را به شما آموزش می دهد و به شما نشان می دهد که چگونه وضعیت خود را اصلاح کنید. تمرینات و حرکات اصلاحی که فیزیوتراپیست برای بیمار مبتلا به کیفوز در نظر می گیرد می تواند به تخفیف عوارض ناشی از کیفوز کمک کند.

کیفوز ناشی از یک مشکل ساختاری اغلب با استفاده از بریس مخصوص درمان می شود. بریس می تواند به کنترل درد کمک کند و به کند کردن یا توقف پیشرفت منحنی کمک کند. بریس ها انواع مختلفی دارند و پزشک شما با دقت گزینه مناسب را برای شما انتخاب می کند. سپس بریس به صورت سفارشی روی بدن شما نصب می شود تا اطمینان حاصل شود که به راحتی برای شما مناسب است. پزشک با شما درباره نحوه استفاده از بریس، مدت زمان هر روز و چند هفته یا ماه صحبت خواهد کرد. در ابتدا، ممکن است لازم باشد هر روز بیش از 20 ساعت از بریس استفاده کنید. پوشیدن بریس می تواند سخت باشد زیرا ممکن است در ابتدا احساس ناراحتی کند. تنظیم ظاهر و احساس بریس ممکن است کمی طول بکشد. با این حال، پزشک شما می‌تواند نکات مفیدی در مورد اینکه چگونه بریس را تا حد امکان راحت کنید، به شما ارائه دهد. 

 

کلمات مرتبط :

درمان غیر جراجی کیفوز – بریس کیفوز – ارتز برای کیفوز – بهترین درمان کیفوز – ارتوپدی فنی در تهرانسر – ارتوپدی فنی در غرب تهران 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ