درمان مشکلات پا با ارتز

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. درمان مشکلات پا با ارتز
درمان مشکلات پا با ارتز

درمان مشکلات پا با ارتز

استفاده از کفش‌های طبی مخصوص و ارتزهای سفارشی، می‌تواند به ایجاد تراز مناسب در پاها و درمان اختلالات پا کمک کند و درد بیماران را کاهش دهد.

انواع ارتز چیست؟

انواع مختلفی از ارتز وجود دارد که هر کدام برای شرایط خاص و نیازهای فردی شما طراحی شده است. اما دو دسته ارتز اصلی وجود دارد: عملکردی و سفارشی.

عملکردی
ارتزهای کاربردی تراز پا را اصلاح می‌کنند، استخوان‌ها و بافت‌های نرم را برای جلوگیری از مشکلاتی مانند التهاب تاندون آشیل (التهاب تاندون آشیل) و التهاب کف پا (التهاب نوار بافتی که کف پای شما را نگه می‌دارد) را اصلاح می‌کند.

شما احساس نمی کنید که ارتزها کار می کنند، اما آنها موقعیت پای شما را به گونه ای تغییر می دهند که درد را از بین می برد و اجازه می دهد پای شما بهبود یابد.

سفارشی
ارتزهای سفارشی از نواحی ضعیف یا آسیب دیده پا یا مچ پا محافظت می کنند، مانند پوشاندن زخم پای دیابتی برای جلوگیری از ساییدگی به کفش. آنها از نواحی خاصی که بیشتر در معرض مشکلات هستند محافظت می کنند که منجر به کاهش درد و ناراحتی می شود.

ارتزهای سفارشی دو هدف دیگر را دنبال می‌کنند: زمانی که دچار بیماری‌های مزمن پا یا آسیب‌های حاد هستید، بخشی از برنامه بهبودی هستند، و بخشی کلیدی از مراقبت‌های پیشگیرانه از پا هستند.

درمان مشکلات پا با ارتز

ارتزهای سفارشی اغلب برای تسکین درد پا و پاشنه استفاده می‌شوند، اما می‌توانند به درد مچ پا، ساق، لگن و حتی کمر نیز کمک کنند که به دلیل تغییر در راه رفتن به دلیل ناهماهنگی پا و مچ پا ایجاد می‌شود.

برای بونیون ها کفش هایی با پنجه پهن را توصیه می کنیم. 

برای میخچه ها و پینه هایی که روی یا بین انگشتان پا ایجاد می شوند، یک جداکننده انگشت پا می تواند فشار را کاهش دهد.

اگر قوس بیش از حد در کف پا دارید بالشتک های ارتوتیک نرم می توانند فشار را به طور مساوی روی پای شما توزیع کنند.

اکثر کودکان با کف پای صاف به دنیا می آیند اما در حدود پنج سالگی دچار قوس می شوند. برای بزرگسالانی که کف پای صافی دارند که علائمی مانند درد پاشنه، تاندون‌های تحریک‌شده و تغییر راه رفتن را ایجاد می‌کنند، ممکن است یک کفی نیمه سفت در نظر گرفته شود.

انگشت چکشی یا پنجه ای اغلب با بونیون همراه است و مفصل میانی انگشت آسیب دیده می تواند به طور دردناکی به بالای کفش ساییده شود. کفش هایی که دارای پنجه پهن یا عمیق برای تطابق با بدشکلی هستند، می توانند مفید باشند.

زخم نوروپاتیک، مانند دیابت نیازمند یک کفش طبی مخصوص برای جلوگیری از وارد شدن فشار به زخم است.

فاشئیت کف پا، تحریک رباط که در امتداد کف پای شما قرار می گیرد و منجر به درد پاشنه می شود، ممکن است با استفاده از کفی طبی مخصوص درد بیمار را کاهش داد.

 

کلمات مرتبط :

درمان مشکلات پا با ارتز – ارتز برای پای دیابتی – کفش پای دیابتی – ساخت ارتز سفارشی – ارتز برای کف پای صاف

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ