زانوبند برای آرتروز زانو

زانوبند آنلودر (کاهنده فشار) نوعی زانوبند است که می تواند برای ایجاد ثبات، حمایت و تسکین درد ناشی از آرتروز زانو که عمدتاً تنها یک طرف مفصل زانو را تحت تأثیر قرار می دهد استفاده شود. این نوع زانوبند برای انتقال یا تخلیه فشار از یک طرف مفصل به سمت دیگر طراحی شده است. به عبارت دیگر، زانوبند تکاهنده فشار دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که نامش نشان می دهد – استرس را از سمت آسیب دیده مفصل به سمت سالم تر مفصل منتقل می کند.

استفاده از این زانوبند برای آرتروز زانو ممکن است راحتی کافی برای بهبود تحرک و کاهش درد در هنگام استراحت برای شما فراهم کند ، اگرچه آرتروز یا هر بیماری دیگر مفاصل را درمان یا معکوس نمی کند.

زانوبند آنلودر یک بریس طراحی شده سفارشی است که از پلاستیک قالبی، فوم و پایه های فولادی ساخته شده است تا مفصل زانو شما را تثبیت کند و حرکت جانبی مفصل را محدود کند. در تمام قسمت ساق پا در سطح مفصل زانو قرار می گیرد و امکان انعطاف برای حرکت را فراهم می کند.

این برای ایجاد سه نقطه فشار بر روی استخوان ران طراحی شده است که زانو را مجبور می کند تا از ناحیه دردناک مفصل خم شود. برخی از نسخه ها می توانند بخش داخلی (داخلی) یا جانبی (خارجی) زانو را به سادگی با تنظیم لولای تخلیه بار تخلیه کنند.

زانوبند برای آرتروز زانو

بیش از 500 میلیون نفر در سراسر جهان از نوعی آرتروز رنج می برند، آرتروز یک بیماری مفصلی دردناک که اغلب دست‌ها، زانوها و لگن را درگیر می‌کند و شیوع آن با چاقی و افزایش سن بیشتر می شود.

زانوبندهای آنلودر معمولاً برای افرادی که استئوآرتریت زانو کمپارتمان داخلی دارند، یعنی آرتریتی که قسمت داخلی زانو را تحت تأثیر قرار می دهد، تجویز می شود. در این موارد، بی ثباتی زانو می تواند باعث شود که زانو هنگام راه رفتن به سمت داخل ساق پا تکان بخورد. زانوبند تخلیه فشار را از ناحیه ضعیف زانوی شما دور می کند تا ثبات بیشتری برای شما ایجاد کند. باز هم، اگر طرف دیگر مفصل زانو نسبتاً سالم باشد و بتواند بار را تحمل کند، بسیار مفید است.

مطالعات نشان می دهد که در صورت ابتلا به استئوآرتریت فقط در یک طرف ، زانوبندهای آنلودر می توانند جراحی تعویض زانو را به تاخیر بیندازند. به طور کلی یک درمان مقرون به صرفه در نظر گرفته می شود که تسکین درد را بدون عوارض جانبی ارائه می دهد. همچنین می تواند درد و ثبات زانو مرتبط با استئوآرتریت زانو را پس از بازسازی رباط صلیبی قدامی (ACLR) بهبود بخشد.

 

کلمات مرتبط :

زانوبند طبی برای زانودرد – زانوبند برای آرتروز زانو – درمان آرتروز زانو با استفاده از بریس – بریس مخصوص آرتروز زانو – ارتوپدی فنی در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ