زانوبند پس از جراحی زانو

اگر به دلیل جراحت یا جراحی زانو درد دارید، ممکن است از فیزیوتراپی برای کمک به کاهش درد و بهبود دامنه حرکتی و قدرت خود بهره مند شوید. گاهی اوقات، فیزیوتراپیست شما ممکن است به شما توصیه کند که از زانوبند استفاده کنید تا در حین بهبودی زانوی شما به تثبیت زانو کمک کند.

اغلب پس از جراحی، جراح زانوی شما ممکن است یک بریس خاص را برای شما تجویز کند تا در دوره نقاهت استفاده کنید. جراحی‌های زانو که معمولاً نیاز به استفاده از بریس در طول دوره نقاهت دارند عبارتند از: جراحی رباط صلیبی قدامی (ACL)، جراحی رهش جانبی یا جراحی ترمیم تاندون کشکک.

فیزیوتراپیست شما می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چگونه زانوبند خود را به درستی ببندید و ببندید و چگونه مطمئن شوید که به درستی نصب شده است. آنها همچنین می توانند به شما در پیشرفت صحیح راه رفتن، تحرک و قدرت کمک کنند تا در نهایت بتوانید استفاده از بریس خود را متوقف کنید.

فقط مطمئن شوید که با درمانگر خود صحبت می کنید و از نزدیک با فیزیوتراپیست خود کار می کنید تا دقیقا بدانید چه زمانی باید بریس خود را بردارید.

خطرات ناشی از نصب نامناسب از زانوبند پس از جراحی زانو

هنگام استفاده از زانوبند، مهم است که به درستی نصب شود. یک بریس که خیلی شل باشد به پایین پای شما می لغزد.

یک بریس خیلی سفت نیز ممکن است برای شما مشکلاتی ایجاد کند. هنگامی که بریس شما خیلی سفت است، ممکن است گردش خون در پای شما را قطع کند یا ممکن است اعصاب پای شما را فشار دهد. این می تواند منجر به تغییر رنگ، تورم، یا بی حسی و سوزن سوزن شدن پای شما شود.

اطمینان از پوشیدن مناسب بریس

یکی از راه‌های ساده برای اطمینان از اینکه از بریس با اندازه مناسب استفاده می‌کنید این است که جدول اندازه‌بندی همراه با بریس را بررسی کنید. از یک متر برای اندازه گیری دور زانوی خود در خط مفصل استفاده کنید و نمودار را برای انتخاب بریس مناسب بررسی کنید.

هر کس کمی متفاوت است، بنابراین حتما بریس خود را امتحان کنید و به فیزیوتراپ یا متخصص ارتوپدی فنی که بریس را برای شما تهیه کرده اطلاع دهید که آیا بریس شما خیلی سفت یا شل شده است.

اگر در پای خود در زیر زانو احساس درد، بی حسی یا گزگز دارید، ممکن است زانوبند شما خیلی سفت شده باشد. تسمه ها را شل کنید و تست دو انگشتی را تکرار کنید.

استفاده از زانوبند بعد از جراحی زانو یا هر گونه آسیب دیدگی زانو ممکن است جزء ضروری پروتکل توانبخشی زانو شما باشد. برای ایمنی شما و برای اینکه بهبودی طبیعی در زانوی شما اتفاق بیفتد، ضروری است که زانوبند شما به درستی متناسب باشد.

بخش مهم دیگری از توانبخشی زانو، تمریناتی برای بهبود دامنه حرکتی و قدرت زانو است. فیزیوتراپیست شما نیز می تواند در این مورد به شما کمک کند.

در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی در مورد زانوبند حتماً با درمانگر یا فیزیوتراپیست خود مشورت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا از زانوبند مناسب استفاده کنید و مطمئن شوید که زانوبند شما به درستی نصب شده است.

 

کلمات مرتبط :

زانوبند بعد از جراحی زانو – زانوبند طبی – ارتوپدی فنی در غرب تهران – هزینه زانوبند طبی – قیمت زانوبند طبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ