فواید کفش طبی ارتوپدی

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. فواید کفش طبی ارتوپدی
فواید کفش طبی ارتوپدی

فواید کفش طبی ارتوپدی

با توجه بیشتر به تناسب و کیفیت کفش های طبی می توانید از بروز این مشکلات پا پیشگیری کرده یا آن ها را بهبود بخشید. در بسیاری از موارد کفش های طبی ارتوپدی راه حل هستند.

کفش‌ های طبی ارتوپدی، کفش‌ هایی هستند که در اطراف شکل طبیعی پای شما طراحی شده‌ اند تا ثبات و راحتی را برای کسانی که درد پا، مچ پا یا زانو دارند، ارائه دهند. معمولاً کفش‌ های ارتوپدی در اندازه‌ ها و عرض‌ های بزرگ‌ تر برای ارتز پا و شرایط مختلف پا، از جمله بونیون، میخچه و موارد دیگر عرضه می‌شوند.

کفش‌ ها ممکن است در واقع مهم‌ ترین بخش لباس یک فرد باشند، زیرا هیچ لباس دیگری نباید به این اندازه دقیق باشد و عملکردهای مکانیکی مهمی مانند انتقال وزن بدن را انجام دهد.

به غیر از ناراحتی فوری پا، کفش نامناسب یا نادرست ممکن است منجر به مشکلاتی در ساق پا، زانو، باسن و کمر شود.

فواید کفش طبی ارتوپدی

تسکین درد پا
کفش‌های ارتوپدی فضای لازم برای حرکت راحت انگشتان پا را فراهم می کنند و اغلب در اندازه های استانداردی که در دیگر کفش دیده نمی شود تولید می شوند ، این کفش ها از سایش پاها به داخل کفش جلوگیری کرده و راحتی و آسایش بیشتری را برای پاها فراهم می کنند.

پاشنه کفش های طبی ارتوپدی نیز بگونه ای است که پای فرد را بطور غیرطبیعی به سمت جلو هل نمیدهد. تخمین زده می شود که افراد بطور میانگین در طول روز بین ۳ هزار تا ۸ هزار قدم برمیدارند ، حال تصور کنید در صورتی که کفش‌ های نامناسبی برای پیاده روی انتخاب کنید چه آسیبی به پاهای شما وارد می شود.

بهبود جریان خون
برای مبتلایان به نوروپاتی دیابتی ، استفاده از کفش طبی که راحتی و آسایش را برای پاها فراهم آورد از اهمیت زیادی برخوردار است. نوروپاتی دیابتی توانایی افراد دیابتی را برای احساس طبیعی در ناحیه پا کاهش می دهد، به همین دلیل ممکن است فرد متوجه آسیب های پای خود نشود، همچنین نوروپاتی می تواند سبب اختلال گردش خون و کاهش گردش خون شود. استفاده از کفش طبی ارتوپدی ریسک آسیب های پا در افراد دیابتی را که می تواند بسیار خطرناک باشد را به حداقل می رساند.

دیگر مزایا

پشتیبانی از پاها از دیگر فواید کفش طبی ارتوپدی است.
کفش‌ های طبی ارتوپدی علاوه بر حمایت از قوس پاها ، از پاشنه پا نیز محافظت کرده و تراز مناسبی را برای پاها در حین راه رفتن ایجاد می کنند. تراز مناسب برای افرادی که دچار مشکلاتی همچون التهاب فاشیای کف پا و صافی کف پا هستند بسیار ضروری است.

اصلاح ناهنجاری های پا
استفاده از کفش‌ های طبی ارتوپدی می‌ تواند به تنظیم قوس کف پا در افراد مبتلا به ناهنجاری هایی همچون فاشیای کف پا و صافی کف پا کمک کند. استفاده از کفش طبی هزینه های درمان اصلاح ناهنجاری های پا را تا حد زیادی کاهش می دهد.

درد مزمن پا ناشی از مشکلاتی مانند صافی کف پا، فاشیای کف پا، انگشت چکشی و خار پاشنه نه تنها می‌تواند باعث کاهشتحرک فرد و بروز مشکلات و عوارض ناشی از آن شود ، استفاده از کفش طبی به بهبود این مشکلات ، کاهش درد پا و افزایش تحرک در بیماران کمک می کند.

برای تهیه انواع کفش طبی و بهره مندی از فواید کفش طبی ارتوپدی می توانید به کلینیک ارتوپدی فنی رازی مراجعه بفرمایید.

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ