مزایای کمربند طبی

کمردرد شایع‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. در واقع، تقریباً 80 درصد از بزرگسالان در مقطعی از زندگی خود از درد کمر رنج می برند. در 90 درصد موارد، درد بدون جراحی کاهش می یابد. اما همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات، برای درمان کمردرد، به یک روش جایگزین نیاز دارید.

علاوه بر گزینه‌های درمانی مانند فیزیوتراپی و دارو، استفاده از بریس می‌تواند در کاهش درد و سایر علائم مرتبط با کمردرد بسیار مفید باشد.

بریس کمر می‌تواند یک عنصر مؤثر از یک برنامه درمانی جامع برای برخی از بیماری‌های ستون فقرات باشد و می‌تواند پشتیبان ستون فقرات در حین بهبودی پس از جراحی کمر باشد.

کمربند بندهای طبی از کمر حمایت می کنند و می توانند کمردرد را تا حد زیادی بهبود بخشند یا به طور کامل از بین ببرند.

بریس‌ هایی برای قسمت‌های مختلف پشت از جمله وسط ستون فقرات و ستون فقرات کمری و دنبالچه یا ساکروم وجود دارد. همچنین سبک‌ ها و طرح‌های مختلفی از کمربندهای طبی وجود دارد، زیرا در موادی مانند الاستیک، پلاستیک نرم، فلز پلاستیک سخت، نوار چسب و توری متفاوت هستند.

مزایای کمربند طبی با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است ممکن است یک بیمار نیاز به حمایت از ستون فقرات پس از جراحی داشته باشد و شخصی دیگر نیازمند استفاده از بریس ستون فقرات برای اصلاح ناهنجاری ستون فقرات داشته باشد.

از آنجایی که بریس‌ های پشتی از نواحی کلیدی و ماهیچه‌ های اصلی کمر و ستون فقرات پشتیبانی می‌کنند، بدن شما می‌ تواند آرام شود و از استرس یا فشاری که در وهله اول باعث ناراحتی شده است، بهبود یابد. مهم نیست که از وضعیت بدنی نامناسب، آسیب دیدگی کمر رنج می برید یا به تازگی در حال افزایش سن هستید، کمربندهای طبی در ایجاد نوعی تسکین موثر هستند تا بتوانید آن را در طول روز سپری کنید.

بریس های پشتی مناسب و حرفه ای راهی ایمن و غیر تهاجمی برای درمان آسیب فعلی کمر یا جلوگیری از بدتر شدن یک بیماری مزمن ارائه می دهند. بیایید نگاهی به تمام مزایای استفاده از بریس پشتی بیندازیم تا بتوانید راحت باشید.

مزایای کمربند طبی

هیچ کس کمردرد را دوست ندارد، اما آیا بریس های کمر واقعا کار می کنند؟ چه در حال نقاهت پس از یک آسیب باشید، چه کمردرد بدی داشته باشید یا برای یک بیماری پزشکی نیاز به استفاده از بریس داشته باشید، استفاده از بریس کمری مزایای زیادی دارد از جمله :

  • بی حرکت کردن قسمت های آسیب دیده ستون فقرات و کمک به روند بهبودی
  • حمایت و تثبیت نقاط ضعف ستون فقرات
  • کمک به کاهش فشار و فشار روی ستون فقرات هنگام بلند کردن اجسام سنگین
  • بهبود وضعیت بدن و جلوگیری کشیده شدن ستون فقرات
  • افزایش راحتی نشستن تا ایستادن
  • کاهش درد کمر

پزشکان همچنین ممکن است استفاده از بریس پشت را به عنوان یک درمان غیر تهاجمی به جای جراحی توصیه کنند. کسانی که از بریس‌ های پشتی استفاده می‌کنند معمولاً فقط باید این کار را برای دو روز تا دو هفته انجام دهند تا زیاد به آن وابسته نشوند. این برای اینکه کمر شما به درستی بهبود یابد بسیار مهم است.

مهم نیست که برای چه چیزی به یک بریس کمر نیاز دارید، مطمئن شوید که یک بریس راحت، احساس حمایت کننده، مناسب بودن و تسکین درد داشته باشید.

متخصصان ما در مرکز ارتوپدی فنی رازی (بهترین ارتوپدی فنی غرب تهران) مشاوره های لازم را به شما ارائه می دهند تا بهترین نوع کمربند طبی را با توجه به نیاز خود تهیه کنید.

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ