ویژگی های کفش طبی

کفش‌ های طبی ، کفش‌ هایی هستند که به‌ طور خاص برای حمایت یا سازگاری با مکانیک و ساختار پا، مچ پا و ساق پا طراحی شده‌اند و دارای تعدادی ویژگی‌ ها و عملکردهای مفید هستند که آنها را از کفش‌ های دیگر متمایز می کند.

کفش‌ های ارتوپدی، بسیار راحت، بادوام و مانند کفش‌های معمولی شیک، جایگزین مناسبی برای افرادی هستند که به دنبال بهبود کیفیت زندگی روزانه خود هستند.

پاهای ما مسئول حفظ تمام وزن بدن هنگام راه رفتن به جلو و عقب و انجام متنوع ترین فعالیت های روز هستند. این وضعیت وقتی که کفش نامناسبی را انتخاب می کنیم ، می تواند به ساختار پا و کل وضعیت بدن ما آسیب برساند، شدیدتر می شود.

در صورتی که هرگونه مشکلی در مکانیک پاهای خود دارید ، استفاده از کفی یا کفش طبی برای شما ضروری است. مکانیک پای شما غیرطبیعی تر باشد، به احتمال زیاد به کفش های ارتوپدی نیاز خواهید داشت.

با بالا رفتن سن افراد، قسمت هایی از بدنشان شروع به از بین رفتن می کند، بنابراین افراد مسن اغلب به کفش های ارتوپدی نیاز دارند. با این حال، کفش های ارتوپدی فقط برای افراد مسن نیست. مکانیک ضعیف پا بر افراد در هر سنی تأثیر می گذارد، بنابراین کفش های ارتوپدی اغلب برای جوانان نیز توصیه می شود.

ویژگی های کفش طبی

کفش های ارتوپدی دارای ویژگی های متعددی هستند که عبارتند از:

در عرض ها و اشکال مختلف در دسترس هستند تا اطمینان حاصل شود که آنها به درستی با انواع اشکال پا مطابقت دارند

کفش های ارتوپدی یک فضای پنجه پهن و عمیق را ارائه می دهند. بسیاری از کفش‌ ها ، مخصوصاً آن‌ هایی که برای خانم‌ ها طراحی شده‌ اند ، انگشتان پا را در فضای بسیار باریکی قرار می‌دهند. جعبه های باریک پنجه کفش های نوک تیز می تواند به بدشکلی های دردناک پا مانند انگشت چکشی، میخچه، پینه، تاول، پنجه پا و بونیون کمک کند.

فضای پنجه گرد یا مربعی یک کفش ارتوپدی باید به شما این امکان را بدهد که انگشتان پای خود را به راحتی در کفش خود باز کنید و فضای کمی برای تکان دادن در اختیار داشته باشید. پنجه پهن برای افرادی که انگشت چکشی و بونیون دارند مناسب است.

کفش های ارتوپدی معمولا با کفی های قابل جابجایی عرضه می شوند. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که اندازه کفش خود را با توجه به تورم پا تغییر دهید.

علاوه بر این، اگر کفش‌ های شما در اثر آب و هوا یا تعریق خیس می‌شوند، تعویض کفی به شما این امکان را می‌دهد که کفش‌ های خود را خشک و راحت نگه دارید. کفش های خشک یک راه مهم برای پیشگیری از بیماری پای ورزشکاران یا سایر عفونت های قارچی پا و ناخن پا هستند.

کفش‌ های طبی ارتوپدی از شکل طبیعی پای شما پیروی می‌کنند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که پای شما را در تمام انحناها نگه دارند.

یکی از ویژگی های کفش‌ طبی و ارتوپدی این است که از مواد قابل تنفس ساخته شده‌اند که به از بین بردن رطوبت و بهبود گردش هوا در اطراف پا کمک می‌کنند.

 

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ