کاربردهای بریس کمر

امروزه انواع مختلفی از بریس های پشتی در بازار وجود دارد: با کیفیت خوب، بی کیفیت، گران قیمت، انواع ارزان قیمت، بریس هایی برای قسمت های مختلف کمر: ستون فقرات میانی و کمری و دنبالچه یا ساکروم.

همچنین طرح های مختلفی وجود دارد که از مواد مختلفی مانند الاستیک، پلاستیک نرم، فلز پلاستیک سخت، نوار چسب و توری استفاده شده است.

بسیاری از آسیب‌های کمر یا بیماری‌های کمر به دلیل یک آسیب حاد یا یک بیماری مزمن که شعله‌ور می‌شود، به یک دایره چرخشی التهاب و اسپاسم عضلانی ختم می‌شود. اگرچه دلایل کمردرد متفاوت است، اما به دلیل آناتومی و عملکرد مورد نیاز ستون فقرات، بریس انتخاب خوبی برای درمان محافظه کارانه است.

هنگامی که کمردرد وجود دارد واکنش عضلانی ستون فقرات منقبض شدن به اسپاسم غیرارادی یا انقباض ارادی عضلات برای محافظت از مفصل آسیب دیده یا ملتهب یا ساختار(های) بافت نرم است. ماهیچه ها اغلب با نیت خوب برای محافظت از ستون فقرات به حالت “افراد” می روند. در واقع، آنچه اتفاق می افتد این است که دور باطل درد و اسپاسم شروع می شود. چند راه برای شکستن این دایره باطل وجود دارد: دارو، فیزیوتراپی (شامل یخ، گرما، روش‌ها، کشش، تقویت، درمان دستی و غیره) و در آخر، به عنوان یک تثبیت‌کننده خارجی: بریس پشت.

هنگام استفاده از بریس پشت، به ماهیچه های مرکزی که ستون فقرات را حمایت می کنند، اجازه می دهد تا شل شوند و همیشه در حالت «حفاظت بیش از حد» نباشند. وقتی این اتفاق می‌افتد، می‌توانید از حالت نشسته یا دراز کشیده بلند شوید و بیشتر از زمانی که کمرتان دچار اسپاسم می‌شود، حرکت کنید.

کاربردهای بریس کمر

شرایطی که یک بریس پشت ممکن است مفید باشد:

  • رگ به رگ شدن و کشیدگی حاد عضلانی
  • حمایت بعد از عمل جراحی ستون فقرات مانند دیسککتومی، فیوژن، لامینکتومی
  • سندرم مفصل فاست
  • بی ثباتی مزمن یا تروماتیک
  • برآمدگی یا فتق دیسک
  • تنگی کانال نخاعی
  • مدیریت شکستگی
  • کمردرد وضعیتی
  • بیماری دژنراتیو دیسک
  • ناهنجاری های ستون فقرات مانند اسکولیوز

در کنار کاربردهای بریس کمر که مزایای فوق العاده ای ارائه می دهند ، نکات مهمی را در استفاده از آن ها باید در نظر داشت.

اگرچه گفته می شود بریس سبب ضعف عضلات می شود ، به این نکته توجه کنید که پوشیدن بریس پشت به احتمال زیاد تنها زمانی باعث ضعف می شود که کمربند را روی آن قرار دهید، دراز بکشید و برای مدت طولانی هیچ کاری انجام ندهید. در واقع، به زبان ساده، اگر قرار دادن بریس پشت به شما اجازه می‌دهد برای مدت طولانی‌ تری راه بروید و فعالیت‌ هایی را انجام دهید که در غیر این صورت نمی‌توانید انجام دهید، این یک حرکت مثبت به سمت بهبودی است.

تنها چیزی که هنگام استفاده از بریس پشتی بسیار مهم است این است که از برنامه تمرینی برای تقویت و کشش که توسط فیزیوتراپیست به شما داده شده است، پیروی کنید. محکم و انعطاف پذیر نگه داشتن عضلات مرکزی که از ستون فقرات حمایت می کند، مهم است که پشت شما آسیب دیده باشد یا آسیب نبیند. برنامه ورزش هنگام استفاده از بریس پشتی حیاتی می شود.

 

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ