کفش پای دیابتی

افرادی که از دیابت رنج می برند به خوبی می دانند که سلامت آنها تحت تاثیر قرار می گیرد و گاهی اوقات می تواند فعالیت های بدنی و حتی زندگی روزمره آنها را محدود کند. به طور خاص، ابتلا به دیابت بر روی پاها و ساق پا تأثیر مستقیم دارد و توجه ویژه ای لازم است.

نوروپاتی دیابتی در 60 تا 70 درصد افراد مبتلا به دیابت رخ می دهد و به اعصاب پاها و پاهای شما آسیب می رساند و باعث از دست دادن احساس شما در آنها می شود. این بدان معنی است که ممکن است بریدگی یا زخم را روی پاهای خود احساس نکنید و زمانی که پاهای شما خیلی گرم یا خیلی سرد می شود، همه اینها می تواند منجر به عفونت ها و عوارض جدی شود. به همین دلیل است که بهترین کفش پای دیابتی همیشه بدون درز، بدون اتصال هستند و فضای سخاوتمندانه ای را برای محیطی راحت و بدون فشار ارائه می دهند.

بیماری عروق محیطی باعث می شود جریان خون شما کند شود و زمان بهبود زخم ها و بریدگی ها طولانی شود. زخم‌ها و بریدگی‌های غیرقابل التیام ممکن است احتمال ابتلا به زخم‌های شدید یا قانقاریا را افزایش دهد که ممکن است منجر به قطع عضو شود.

این شرایط می تواند منجر به مشکلات رایج پا مانند:

  • عفونت قارچی ناخن
  • پینه یا میخچه
  • تاول
  • پوست خشک
  • زخم های دیابتی
  • ناخن های فرو رفته پا
  • میخچه کف پا

کفش پای دیابتی

خوشبختانه اکثر مشکلات پای دیابتی با پوشیدن کفش پای دیابتی، جوراب های دیابتی و با پیروی از یک روال صحیح مراقبت از پا قابل پیشگیری و درمان هستند.

علاوه بر پوشیدن بهترین کفش ها و کفی های دیابتی، چند دستورالعمل ساده وجود دارد که باید رعایت کنید تا مطمئن شوید که پای دیابتی شما تا حد امکان سالم خواهد بود.

هر روز پاهای خود را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید چیز جدیدی ظاهر نشده است. تاول، قرمزی، پینه، زگیل، زخم را بررسی کنید. ایجاد یک برنامه روزانه به شما کمک می کند تا یادتان باشد هر روز آنها را بررسی کنید!

پاهای شما هم نیاز به حمام دارند! مهم است که هر روز پاهای خود را بشویید. فقط مطمئن شوید که دمای آب را قبل از قرار دادن پاها در آن تست کنید. دما باید با یک لمس ولرم باشد.

پاهای خود را در معرض دمای شدید مانند گرما یا سرما قرار ندهید. این به این معنی است که با پای برهنه روی ماسه یا پیاده روهای داغ راه نروید و هنگام کاهش دما در زمستان جوراب نپوشید.

ناخن های خود را مرتب کوتاه کنید. آنها را مستقیماً برش دهید تا به پوست ضربه نزنند و ناخن های زیر روییده ایجاد نکنند.

علاوه بر کفش پای دیابتی جوراب دیابتی بپوشید جوراب های دیابتی مخصوص پای دیابتی طراحی شده اند و به گونه ای ساخته شده اند که از پای حساس محافظت می کند. طراحی منحصر به فرد آنها بدون درز، بدون انقباض است و از نخ های بسیار نرم برای راحتی پا ساخته شده است. 

از کفی های دیابتی استفاده کنید. بهترین کفی های دیابتی حمایت کافی از قوس، بالشتک محافظ ضخیم و جذب ضربه را برای پای نوروپاتیک فراهم می کند. این ویژگی ها تضمین می کند که پای ظریف به طور کامل از زخم های غیر ضروری و سایر آسیب ها محافظت می شود و حداکثر راحتی را ارائه می دهد.

تا حد امکان فعال باشید. ورزش جریان خون کافی را در پاها و پاهای شما تضمین می کند.

به طور منظم به پزشک خود مراجعه کنید تا بتواند به طور حرفه ای و کامل پای شما را بررسی کند.

و البته، اگر متوجه چیزی جدید یا متفاوت از حد معمول روی پای خود شدید، منتظر قرار ملاقات بعدی خود نباشید. فوراً با درمانگر و پزشک خود تماس بگیرید تا آن را بررسی کند.

 

کلمات مرتبط :

کفش پای دیابتی – کفش مخصوص دیابت – بهترین کفش برای افراد دیابتی – کفش طبی – کفش ارتوپدی – کفی طبی – کفی ارتوپدی

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ