کفی ارتوپدی چیست؟ یک تعریف ساده، نوعی ارتز است که می تواند برای اصلاح و تنظیم وضعیت راه رفتن در کفش استفاده شود.

کفی ارتوپدی راه رفتن و وضعیت بدن را با نگه داشتن قوس اصلاح و بهبود می بخشد. به عنوان مثال، با کفی های اصلاحی، می توان وضعیت های بد راه رفتن را اصلاح کرد.

انواع کفی های طبی از پرمصرف ترین وسایلی هستند که در مراکز ارتوپدی فنی توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شوند.

کفی طبی دارای جزئیات مختلفی است که این ویژگی ها، عامل ایجاد تغییر بیومکانیکی و در ادامه باعث درمان می شود. کفی طبی دارای برآمدگی های مختلفی در قسمت های مختلف می باشد که قرار گرفتن دقیق این برآمدگی ها مطابق با آناتومی زیرپای هر فرد، باعث جابجا کردن و متعادل کردن وزن در نقاط مختلف کف پا می شود و این مسئله باعث کاهش فشارها در مفاصل فوقانی می گردد.

از کفی های ارتوپدی می توان برای درمان محافظه کارانه برخی از بیماری های کف پا با توزیع مجدد فشار کف پا استفاده کرد. مانند خار پاشنه پا، میخچه، آرتریت مچ پا و …

زاویه کفی ارتوپدی هنگام تماس پا با زمین و تغییر فوکوس منفی باعث می شود هنگام ایستادن، راه رفتن و دویدن احساس راحتی و تاثیر بیشتری داشته باشید.

انواع کفی ارتوپدی با توجه به عملکرد فوق به انواع مختلفی تقسیم می شوند و از مواد مختلفی ساخته می شوند. اما خلاصه نهایی کفی های تغییر شکل یافته بهبود عملکرد کف پا، رفع فشار روی کف پا و در نهایت اصلاح بدشکلی پا و تسکین درد پا می باشد.

کفی های ارتوپدی بسته به عملکردشان از مواد مختلفی ساخته می شوند. یکی این است که سعی کنید برای بهبود عملکرد پا، معمولا به پد پشتیبانی سخت اشاره دارد. یکی عمدتاً برای محافظت از پا است، معمولاً به پد پشتیبانی نرم اشاره دارد. سوم بهبود عملکرد و محافظت است. اثر معمولاً یک پد ارتوپدی نیمه سفت است.

ویژگی های کفی ارتوپدی

نقش کفی سخت دستیابی به اثر درمانی در بیماری پا با کنترل حرکت مفصل است. به طور عمده دو مفصل پا را کنترل می کند، یکی مفصل مچ پا است. از طریق تکیه گاه قوس پا، نیروی غیر موازی مفصل مچ پا را بهبود می بخشد، ثبات آن را افزایش می دهد و از ضربه به مفصل مچ پا می کاهد.

دوم اینکه می تواند مفصل کوچک ساق پا را کنترل کند. عملکرد حرکتی، کاهش فشار و جلوگیری از وقوع التهاب آسیب‌زا. علاوه بر این، پیچ خوردگی و درد در اندام تحتانی اغلب به دلیل عملکرد غیر طبیعی پا ایجاد می شود که منجر به تغییر در خط بیومکانیکی اندام تحتانی می شود. در این صورت، کفی اصلاحی می تواند از بهبود خط بیودینامیک اندام تحتانی برای رفع این علائم عبور کند.

 

کلمات مرتبط :

کفی طبی – قیمت کفی طبی – انواع کفی ارتوپدی – ارتوپدی فنی در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ