کفی طبی ارتوپدی نوعی ارتز تجویزی است که در داخل کفش برای اصلاح مشکلات پا و تسکین درد استفاده می شود.

انواع کفی طبی به صورت سفارشی و متناسب با پای شما توسط متخصص ارتز (ارتزیست) ساخته می شود و به گونه ای طراحی شده اند که برای مدت طولانی، در مدت چندین سال دوام بیاورند. آنها قابل جابجایی هستند، بنابراین می توانید آنها را در ترکیب با جفت های مختلف کفش استفاده کنید.

ارتز باید توسط یک متخصص پا واجد شرایطی که در یک کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی (ارتوپدی فنی در غرب تهران) کار می کند تجویز شود. این به این دلیل است که تجویز صحیح نیاز به ارزیابی دقیق اختلال عملکرد بیومکانیکی پای خود و تجزیه و تحلیل تأثیر آن بر راه رفتن دارد.

موارد استفاده از کفی طبی ارتوپدی

طیف گسترده ای از شرایط و ناهنجاری ها وجود دارد که می تواند روی پاها و نحوه راه رفتن شما تأثیر بگذارد، از جمله:

  • دیابت
  • فاشیت کف پا
  • سندرم شارکو ماری توث
  • آرتروز
  • متاتارسالژی
  • کف پای صاف
  • پینه پا
  • و …

استفاده از کفی های طبی سفارشی می تواند درد را کاهش دهد، راه رفتن شما را بهبود بخشد، استرس سایر قسمت های بدن را کاهش دهد، و از ایجاد ناهنجاری های پا جلوگیری کند یا از آن جلوگیری کند.

برای تهیه کفی طبی ارتوپدی باید به کلینیک ارتوپدی فنی مراجعه کنید، که در آن متخصص پا ارزیابی دقیقی از مشکلات پای شما و تأثیر آنها بر راه رفتن شما انجام خواهد داد. سپس متخصص پا باید تصمیم بگیرد که آیا کفی های ارتوتیک بهترین شکل درمان هستند یا اینکه آیا درمان جایگزین مناسب تر است.

اکثر خدمات کفی ارتوتیک شامل اسکن پاهای شما برای ایجاد مدل کفی است.

مهم است که کفش‌هایی را که بیشتر می‌پوشید به همراه داشته باشید، زیرا در حالی که کفی‌ها را می‌توان در کفش‌های مختلف برداشته و مجدداً استفاده کرد، آن‌ها طوری طراحی شده‌اند که در یک جفت بهترین عملکرد را داشته باشند.

مراقبت های بعد
کفی ها به گونه ای طراحی شده اند که چندین سال دوام بیاورند، اما در صورت شکستن یا نیاز به تعمیر، کلینیک باید خدمات تعمیر و نگهداری ارائه دهد.

ارتزها می توانند برای اصلاح طیف وسیعی از مشکلات بیومکانیکی پا مفید باشند، اما همیشه درمان صحیح یا راه حل کامل نیستند. در برخی موارد، اگر وضعیت بدنی نامناسب مشکل اصلی شما باشد، کفی های حس عمقی می توانند راه حل بهتری باشند.

مشکلات پا همچنین می تواند روی کفش هایی که می توانید بپوشید نیز تأثیر بگذارد. در این شرایط، ممکن است علاوه بر کفی های ارتوز، از کفش های مناسب نیز بهره مند شوید.

 

کلمات مرتبط :

مزایای کفی طبی ارتوپدی – قیمت کفی طبی – ساخت کفی سفارشی در غرب تهران – ساخت کفی ارتوپدی – هزینه کفی طبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ