کفی طبی برای صافی کف پا

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. کفی طبی برای صافی کف پا
کفی طبی برای صافی کف پا

کفی طبی برای صافی کف پا به عنوان یکی از راهکارهای موثر در اصلاح این ناهنجاری و همچنین تخفیف عوارض ناشی از آن شناخته می شود.

با مراجعه به کلینیک ارتوپدی فنی رازی در غرب تهران می توانید کفی طبی مناسب پای خود را پس از اسکن دقیق کف پا تهیه کنید.

صافی کف پا یک بیماری شایع است که در آن قوس های کف پا فرو می ریزند و در این شرایط تمام کف پای فرد در تماس با زمین قرار می گیرد.

صافی کف پا باعث می‌شود که کل پا به سمت داخل بچرخد که می تواند منجر به پادرد حین راه رفتن شود ، استفاده از کفی طبی برای صافی کف پا می تواند به این مشکل کمک کند.

صافی کف پا نه تنها سبب کشیدگی و آسیب بیش از حد تاندون‌ های پا می‌شود، بلکه به زانو، باسن و کمر فشار زیادی وارد می‌کند. کف پای صاف همچنین می تواند توزیع یکنواخت وزن بدن شما را بسیار سخت تر کند. این باعث می‌شود کفش‌ ها به طور ناموزونی پوشیده شوند که می‌تواند منجر به آسیب بیشتر شود. خوشبختانه، کفی‌ های کف پای صاف به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از قوس کف پای صاف پشتیبانی می‌کنند و به راحتی می‌توان آن‌ها را برای تناسب راحت در کفش‌های شما قرار داد. 

دلایل و عوامل خطر

صافی کف پا در کودکان نوپا رایج است که اغلب و با رشد کودک و افزایش زمان ایستادن و راه رفتن ، قوس های پا به طور طبیعی شروع به رشد می کنند.

با این حال، برای برخی از افراد، قوس‌های پا شروع به رشد نمی‌کنند و کف پا در طول زندگی صاف می‌ ماند. برای کمک به این موضوع، بسیاری از افراد تمرینات کف پای صاف را انجام می دهند و برای کمک از کفش طبی یا کفی طبی برای صافی کف پا بهره می برند.

شرایط مختلفی وجود دارد که می تواند باعث صافی کف پا شود که عبارتند از:

  • آسیب به استخوان های پا و یا مچ پا
  • شرایطی مانند آرتریت که بر استخوان ها و بافت نرم تأثیر می گذارد
  • پارگی تاندون (به خصوص تاندون تیبیال خلفی)
  • چاقی – وزن بیش از حدی که روی تاندون‌ها قرار می‌گیرد باعث فروپاشی قوس می‌شود.
  • افزایش سن – متاسفانه با افزایش سن، تاندون‌های ما ضعیف‌تر می‌شوند و نمی‌توانند به اندازه کافی از پا حمایت کنند.
  • بارداری – صافی کف پا در بارداری بسیار رایج است

کفی طبی برای صافی کف پا

کفی های طبی بهترین راه حل برای مشکل کف پای صاف است که پشتیبانی از قوس کف پای صاف را فراهم می کند و پاشنه را تثبیت می کند. این کار هرگونه چرخش پا به سمت داخل را متوقف می کند و همچنین از فشار بیش از حد روی زانوها، باسن و کمر که ممکن است تجربه شود، جلوگیری می کند.

علاوه بر استفاده از کفی طبی انجام تمرینات کششی کف پای صاف می تواند برای کسانی که از درد کف پای صاف رنج می برند بسیار مفید باشد. بسیاری از افراد مبتلا به کف پای صاف از کوتاه شدن تاندون آشیل نیز رنج می برند. تمرینات کف پای صاف برای کشش این تاندون می تواند کمک کننده باشد. 

 

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ