کفی طبی خار پاشنه پا یکی از انواع ارتز است که برای درمان خار پاشنه پا و کمک به تسکین علائم ناشی از آن توصیه می شود.

خار پاشنه یک بیماری دردناک است که می تواند هر کسی را درگیر کند. یکی از دلایل خار پاشنه می‌تواند کفش‌های نامناسبی باشد که میزان حمایت یا ساختار صحیح را ارائه نمی‌کنند.

اگر اولین بار صبح که از خواب بیدار می شوید در ناحیه پاشنه پا احساس درد می کنید، ممکن است از خار پاشنه رنج ببرید. این درد شدید اغلب به درد مبهم‌تری تبدیل می‌شود که در طول روز ادامه می‌یابد. پس از نشستن برای مدت طولانی، درد ناشی از چاقو دوباره در جلو یا پایین پاشنه پا ایجاد می شود.

کفی طبی خار پاشنه پا یکی از راهکارهای موثر در تسکین علائم خار پاشنه پا است.

خار پاشنه زائده هایی هستند که روی استخوان پاشنه پا ایجاد می شوند که به آن استخوان پاشنه معروف است. رشد خود بی ضرر است، اما منجر به التهاب بافت اطراف می شود که باعث ناراحتی و درد شما می شود.

خار پاشنه اغلب در وهله اول به دلیل فاشئیت پلانتار ایجاد می شود که باعث تحریک رباط پلانتار فاسیا می شود. این رباط از استخوان پاشنه تا انگشتان پا کشیده می شود. وزن اضافی، حرکت نامناسب پا، و استرس قابل توجه، همگی عواملی هستند که می توانند کشش و پاره شدن فاسیای پلانتار را ایجاد کنند و منجر به التهاب پلانتار فاسیا شوند.

عوامل اصلی عبارتند از :

  • اضافه وزن
  • کفش های نامناسب
  • استفاده بیش از حد از پاها (راه رفتن و ایستادن طولانی مدت)
  • ناهنجاری های راه رفتن

علائم خار پاشنه چیست؟

علائم خار پاشنه شامل احساس درد و ناراحتی در پاشنه و کف پاها که به ساق پا نیز منتشر می شود و راه رفتن را برای فرد دردناک می کند.

  • درد انتشاری در هنگام ایستادن و درد مبهم در طول روز
  • التهاب در ناحیه کف پا
  • بیرون زدگی قابل مشاهده در پاشنه پا

نحوه درمان خار پاشنه پا

تعدادی از مداخلات غیرجراحی وجود دارد که ممکن است پزشک شما توصیه کند، بنابراین مهم است که در اولین نشانه درد خار پاشنه به پزشک مراجعه کنید. ممکن است به شما کفی طبی خار پاشنه توصیه شود، با تزریق کورتیکواستروئید درمان شوید یا برای انجام حرکات کششی به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید.

کفی طبی خار پاشنه پا

کفی های طبی که فشار روی پا را دوباره توزیع می کنند، مانند کفی های پروتالوس، در کاهش درد خار پاشنه موفقیت زیادی داشته اند. کاهش فشار روی پاشنه باعث کاهش ناراحتی ناشی از خار می شود.

کفی‌هایی که ضربه را جذب می‌کنند، فشار را مجدداً توزیع می‌کنند و بالشتکی را برای کف پا ایجاد می‌کنند، از موثرترین انواع کفی طبی خار پاشنه پا هستند که توسط متخصصان ما در مرکز ارتوپدی فنی رازی در غرب تهران طراحی و ساخته می شوند.

 

کلمات مرتبط :

ارتوپدی فنی در غرب تهران – ارتوپدی فنی در تهرانسر – بهترین مرکز ارتوپدی فنی تهران

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ