کفی طبی چیست؟

کفی طبی نوعی ارتز است که می تواند برای اصلاح و تنظیم وضعیت راه رفتن در کفش استفاده شود و توسط متخصص ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شود.

کفی طبی راه رفتن و وضعیت بدن را با نگه داشتن قوس اصلاح و بهبود می بخشد. به عنوان مثال، با کفی های اصلاحی، می توان وضعیت های بد راه رفتن مانند والگوس پا و سایر انحرافات راه رفتن را اصلاح کرد.

از کفی های طبی می توان برای درمان محافظه کارانه برخی از بیماری های کف پا با توزیع مجدد فشار کف پا استفاده کرد. مانند میخچه، آرتریت مچ پا، التهاب فاشیای کف پا و …

خصوصیات کفی طبی چیست؟

زاویه کفی طبی هنگام تماس پا با زمین و تغییر فوکوس منفی باعث می شود هنگام ایستادن، راه رفتن و دویدن احساس راحتی و تاثیر بیشتری داشته باشید.

کفی های طبی با توجه به عملکرد فوق به انواع مختلفی تقسیم می شوند و از مواد مختلفی ساخته می شوند. اما خلاصه نهایی کفی های تغییر شکل یافته بهبود عملکرد کف پا، رفع فشار روی کف پا و در نهایت اصلاح بدشکلی پا و تسکین درد پا می باشد.

کفی های طبی بسته به عملکردشان از مواد مختلفی ساخته می شوند. یکی این است که سعی کنید برای بهبود عملکرد پا، معمولا به پد پشتیبانی سخت اشاره دارد. یکی عمدتاً برای محافظت از پا است، معمولاً به پد پشتیبانی نرم اشاره دارد. سوم بهبود عملکرد و محافظت است. اثر معمولاً یک پد ارتوپدی نیمه سفت است.

نقش کفی سخت دستیابی به اثر درمانی در بیماری پا با کنترل حرکت مفصل است. به طور عمده دو مفصل پا را کنترل می کند، یکی مفصل مچ پا است. از طریق تکیه گاه قوس پا، نیروی غیر موازی مفصل مچ پا را بهبود می بخشد، پایداری آن را افزایش می دهد و ضربه مفصل مچ پا را کاهش می دهد. دوم اینکه می تواند مفصل کوچک ساق پا را کنترل کند. عملکرد حرکتی، کاهش فشار و جلوگیری از وقوع التهاب آسیب‌زا. علاوه بر این، پیچ خوردگی و درد در اندام تحتانی اغلب به دلیل عملکرد غیر طبیعی پا ایجاد می شود که منجر به تغییر در خط بیومکانیکی اندام تحتانی می شود. در این صورت، کفی اصلاحی می تواند از بهبود خط بیودینامیک اندام تحتانی برای رفع این علائم عبور کند.

برای تهیه انواع کفی طبی می توانید به کلینیک ارتوپدی فنی رازی در غرب تهران ( ارتوپدی فنی در خیابان خلیج فارس) مراجعه بفرمایید تا متخصصان ما بر اساس اسکن دقیق کف پا ، کفی طبی متناسب با پای شما را تهیه کنند.

 

کلمات مرتبط :

ارتوپدی فنی در مهرآباد – ارتوپدی فنی در منطقه ۲۱ – ارتوپدی فنی در خیابان خلیج فارس – ارتوپدی فنی در تهرانسر

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ