کیفوز و درمان آن با بریس

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. کیفوز و درمان آن با بریس
کیفوز و درمان آن با بریس

کیفوز یک اختلال ستون فقرات است که باعث می شود ناحیه پشت قفسه سینه شما به سمت جلو خم شود. این حالت باعث می شود به نظر برسید که در حال خم شدن یا خمیده شدن هستید. همانطور که ممکن است متوجه شوید اگر به ستون فقرات یا پشت کسی نگاه کنید، انحنای طبیعی دارد.

برای داشتن ستون فقرات سالم، این انحنای طبیعی باید در زاویه 20 تا 45 درجه باشد. اما کسانی که کیفوز دارند، انحنای غیرطبیعی ستون فقرات آنها در زاویه بیش از 50 درجه قرار دارد.

گزینه های درمانی مختلفی برای این اختلال ستون فقرات وجود دارد. این درمان های مختلف به عوامل متعددی از جمله سن، شدت بیماری و علت بیماری شما بستگی دارد.

اگر فکر می کنید که به نوعی از این ناهنجاری مبتلا هستید و با پزشک خود صحبت کنید. روش های مختلفی وجود دارد که پزشکان به تشخیص مشکل شما کمک می کنند. به خصوص در نوجوانان و کودکان، درمان کیفوز در مراحل اولیه می تواند به جلوگیری از پیشرفت منحنی مشکلات ستون فقرات در آینده کمک کند. به غیر از نوجوانان، تشخیص زودهنگام در بزرگسالان نیز امکان پذیر است.

پزشک ممکن است از شما بخواهد که چندین تمرین انجام دهید تا ببیند آیا تعادل و دامنه حرکتی شما تحت تأثیر قرار گرفته است یا خیر. علاوه بر این، آنها می توانند با دراز کشیدن شما به پشت و تجزیه و تحلیل انحنای شما، از یک مشکل وضعیتی یا یک مشکل ساختاری رمزگشایی کنند.

روش دیگری که پزشکان می توانند تشخیص و علت بیماری شما را نهایی کنند، انجام عکسبرداری با اشعه ایکس است. در موارد شدید، سی تی اسکن می تواند به ساخت تصویر سه بعدی از ستون فقرات شما کمک کند. اسکن MRI همچنین می تواند برای تولید تصاویر از داخل ستون فقرات شما استفاده شود.

در بزرگسالان، آزمایش خون به عنوان یک روش اضافی برای بررسی سایر عفونت های ستون فقرات استفاده می شود.

انواع کیفوز و درمان آن

پس از تشخیص ناهنجاری، احتمالاً پزشک شما را از نوع وضعیت شما مطلع خواهد کرد. در حالی که کیفوز در اکثر افراد از بیرون مشابه به نظر می رسد، اشکال یا انواع مختلفی وجود دارد که عوامل زمینه ساز هستند.

انواع به دو دسته کلی وضعیتی و ساختاری طبقه بندی می شوند. پوسچرال به دلیل خمیدگی یا وضعیت نامناسب در پشت شما ایجاد می شود، در حالی که ساختاری ناشی از نقایص مادرزادی یا سایر مشکلات ستون فقرات است.

کیفوز مادرزادی

معمولاً روش‌های جراحی اولیه به کاهش پیشرفت انحنا در آینده کمک می‌کنند و در بیشتر موارد بهترین گزینه هستند. در طول جراحی، جراح با استفاده از میله ها و ایمپلنت ها برای کمک به حمایت از ستون فقرات، ستون فقرات را در موقعیت طبیعی تری قرار می دهد.

کیفوز وضعیتی

این عارضه خاص را می توان با چند روش درمان کرد. ورزش هایی مانند حرکات یوگا، کشش قفسه سینه و ورزش های سنگین می توانند به تقویت عضلات پشت، گردن و ستون فقرات شما کمک کنند. فیزیوتراپی نیز ابزاری برای کمک به درمان کیفوز وضعیتی است. در نهایت، یک بریس پوسچر مخصوص اصلاح وضعیت بدن نه تنها می تواند به کاهش درد کیفوز شما کمک کند، بلکه در صورت استفاده زودهنگام، می تواند به پیشگیری از آن کمک کند.

در مرکز ارتوپدی فنی رازی در غرب تهران ما مجموعه وسیعی از بریس‌های اصلاح وضعیت بدن را داریم که به طور خاص برای شما قابل تنظیم و تنظیم هستند. چه با استفاده از بریس اکستنشن پاسچرال ما یا اصلاح کننده سبک وزن ما به حمایت بیشتری نیاز داشته باشید، پیشرفت عمده ای در وضعیت بدن خود خواهید دید.

بیماری شوئرمن

از آنجایی که این نوع در کودکان در حال رشد رخ می دهد، معمولاً از بریس پشتی برای جلوگیری از خم شدن بیشتر انحنا استفاده می شود. بسته به شدت مورد کودک شما یا در مراحل اولیه، استفاده از بریس تقریباً در تمام طول روز توصیه می شود. یکی دیگر از گزینه های درمانی این بیماری، تمرینات مختلف تقویتی و فیزیوتراپی است.

برای موارد شدید، از جراحی برای کمک به درمان افرادی با انحنای غیرطبیعی بیش از 75 درجه یا اگر درد شدید دارند، استفاده می‌شود.

کیفوز دژنراتیو

اگر درد دارید، ابتدا درمان های محافظه کارانه مانند فیزیوتراپی، داروهای ضد التهابی و تقویت عضلات مرکزی و پشت شروع می شوند. اگر این درد ادامه یابد، جراحی ممکن است یک گزینه باشد.

کیفوز عصبی ـ عضلانی

بر اساس هر فرد، جراحی یا پشتیبانی با استفاده از بریس پشت ممکن است یک گزینه باشد.

 

کلمات مرتبط :

بریس کیفوز – بریس ستون فقرات – درمان ناهنجاری های ستون فقرات با بریس

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ