فواید زانوبند طبی

تقریباً هر ورزشکاری حداقل یک بار در دوران حرفه ای خود دچار نوعی آسیب دیدگی زانو می شود. زانوهای شما در همه چیز از دویدن گرفته تا بلند کردن وسایل سنگین مهم هستند.

هر چه شما فعال تر باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که درد زانو را تجربه کنند. وقتی این اتفاق می‌افتد، اغلب متوجه می‌شوید که حداقل یک نوع زانوبند را در طول و بعد از روند بهبودی استفاده می‌کنید. البته، برای نیاز و استفاده از زانوبند نیازی به آسیب ورزشی ندارید.

بسیاری از افراد از زانوبند فقط برای پیشگیری یا کاهش درد ناشی از یک علت غیرمرتبط با آسیب استفاده می کنند.

استفاده از زانوبند می‌تواند به دلایل و شرایط زیادی اتفاق بیفتد که هر یک از آن‌ها بر اساس نیازهای فرد است. انواع مختلفی از زانوبندها برای اهداف مختلف ساخته شده‌اند و تعداد بسیار زیادی از افراد خود را در برهه‌ای از زندگی خود می‌بینند. اگر به طور منظم زانو درد را تجربه می کنید، اخیراً دچار آسیب ورزشی شده اید، یا می خواهید دفعه بعد که تمرین می کنید از آسیب دیدن جلوگیری کنید، زانوبند طبی را در نظر بگیرید.

فواید زانوبند طبی

پیشگیری از آسیب دیدگی

مهم ترین فایده و دلیل استفاده از زانوبند طبی ، پیشگیری از آسیب های زانو است ، بسیاری از ورزشکاران از زانوبندهای فشرده یا کوچک استفاده می کنند تا در صورت بروز مشکل در زمین یا در حین تمرین، جلوی وارد شدن فشار بیش از حد زانوهای خود را بگیرند یا در جهت اشتباه قرار نگیرند. این بدان معناست که ورزشکاران در واقع آزادتر هستند تا با این راحتی بیشتر بازی کنند تا جایی که می توانند سخت تر بازی کنند، زیرا یک اشتباه جزئی احتمال کمتری دارد که منجر به آسیب دیدگی شود که آنها را از ورزش دور کند.

زانوبند های طبی که برای پیشگیری و محافظت هستند اغلب به عنوان بریس های کاربردی شناخته می شوند زیرا در حالی که زانو هنوز عملکرد کاملی دارد استفاده می شود و ورزشکار را قادر می سازد تا فعالیت های ورزشی را آزادانه تر انجام دهد. اگر زانوی شما مستعد درد یا پیچ خوردگی است، چه در محل کار یا در حین ورزش، می توانید با متخصصان ما در مرکز ارتوپدی فنی رازی (بهترین ارتوپدی فنی غرب تهران) در ارتباط با تهیه بهترین زانوبند طبی مشورت کنید.

حمایت از زانو پس از بهبودی

اغلب پس از آسیب زانو، ممکن است به عملکرد کامل برگردید، اما ممکن است خود زانو هنوز ضعیف شده و در مراحل پایانی روند بهبودی باشد. تلاش برای ادامه کار معمول با زانویی که اخیراً بهبود یافته است، تصمیمی پرخطر است. مشکل این است که اگر قبل از اینکه زانوی خود به طور کامل بهبود یابد و دوباره تقویت شود، حتی یک اتفاق ناگوار دیگر را تجربه کنید، ممکن است آسیب بیشتری نسبت به بار اول داشته باشد. این یکی دیگر از دلایلی است که بسیاری از ورزشکاران با استفاده از زانوبند کاربردی به میدان می روند.

زانوبند طبی به عنوان یک عامل تثبیت کننده، محافظت و حمایت از زانو برای جلوگیری از آسیب بعدی را به عمل می آورد. اگر در 6 ماه گذشته آسیب قابل توجهی به زانو داشته اید، پیشنهاد می شود که از زانوبند در حین انجام کارهای دشوار یا پر تحرک استفاده کنید. این تضمین می‌کند که حتی اگر مشکلی پیش بیاید، زانوی شما می‌تواند به بهبودی خود ادامه دهد.


بیشتر بخوانید :استفاده از زانوبند بعد از جراحی ACL


دیگر فواید زانوبند طبی

توانبخشی زانو پس از آسیب 

بلافاصله پس از آسیب زانو زمانی است که پزشک شما به احتمال زیاد استفاده از زانوبند را پیشنهاد می کند. چه از رگ به رگ شدن، کشش بیش از حد یا یکی از انواع دیگر آسیب های زانو رنج ببرید، احتمالاً از یک هفته تا چند ماه از بریس استفاده می کنید. این بریس‌ ها به عنوان بریس‌های توانبخشی شناخته می‌شوند، زیرا به شما کمک می‌کنند پس از آسیب بهبودی پیدا کنید. بریس های توانبخشی فوق العاده مفید هستند زیرا از ناحیه آسیب دیده محافظت می کنند و شما را از انجام هر کاری که می تواند به آن آسیب بیشتری وارد کند باز می دارد.

پوشیدن یک بریس توانبخشی به شما این توانایی را می دهد که به جای نشستن یا حرکت مداوم در حین بهبودی زانو، حرکت کنید. آنها اغلب مانند تلاقی بین یک آتل و مفصل زانو با لولاهای بالشتکی هستند که در کناره های زانو شما قرار دارند. پس از یک آسیب، آنها با حفظ وزن پیاده روی شما از خود زانو، تحرک را فراهم می کنند. طراحی سفت همچنین تضمین می‌کند که زانوی شما به‌طور ناخوشایندی نمی‌چرخد یا بیش از حد در یک جهت خم نمی‌شود و از آسیب‌های اضافی که می‌تواند با ترکیب وزن و حرکت شل ایجاد شود، جلوگیری می‌کند.

حمایت از زانوی مبتلا به آرتروز

اگر آرتریت در زانوهای خود دارید، حرکت در اطراف می تواند ناراحت کننده باشد و ورزش غیر قابل تحمل به نظر می رسد. با این حال، بسیاری از ورزشکاران حرفه ای و آماتور به طور یکسان سبک زندگی فعال خود را با کمک وسایل کمکی حفظ می کنند تا اینکه اجازه دهند آرتریت بر انتخاب های آنها حاکم باشد. برای زانو درد، این امکان وجود دارد که بتوانید تحرک و فعالیت را با یک نوع بریس به نام بریس کاهنده فشار بازیابی کنید. همانطور که از نام آن پیداست، بریس‌های تخلیه بار وزن را از زانوی شما به قسمت‌های قوی‌ تر ساق شما تقسیم می‌کنند و زانو را تنها مسئول هدایت حرکت می‌ گذارند.

 

 

فهرست
مشاوره رایگان در واتس آپ